Dünyanın En Pahalı Evi Nerdedir? – Dünyanın En Pahalı Evi Hangisidir?

Dünyanın En Pahalı Evi, içeriğimizde ev fiyatlarının değerleri, evin konumu, arsa değerleri, konforu, donanımı ve teknik özellikleri baz alınarak artış göstermektedir. Bu özelliklere gelişen teknolojinin biz insanlara büyük kolaylıklar sağlayan özellikleri de eklendiğinde ortaya dudak uçuklatan rakamlar çıkıyor. Ayrıca konuyla ilgili olarak metaverse arsa fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Metaverse Arsa Fiyatları içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Bizler de Türkiye içinde bu özelliklere sahip en pahalı 5 evi sizler için araştırıp derledik. İşte Türkiye’de bulunan Dünyanın En Pahalı Evi Hangisidir?;

Şehzade Burhaneddin Efendi Yalısı

İstanbul boğazında yer alan evlerden biri olan Şehzade Burhaneddin Efendi Yalısı‘nın 64 odası bulunuyor. Mimarisinde Neo barok kullanılmış bu yalı, ahşap olması ile görenleri büyülüyor. Bu yalının değeri ise 100 milyon Euro’dur. Türkiye’nin en pahalı evi olma unvanını elinde tutan bu yapı, 3 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. Şehzade Burhaneddin Efendi yalısı, 2015 yılında Katarlı bir iş adamı tarafından satın alınmıştır.

Zeki Paşa Yalısı

Rumeli Hisarı’nda yer alan Zeki Paşa Yalısı’nın değeri 110 milyon dolardır. Yalıda 23 oda, 4 salon ve 8 banyo bulunmaktadır. 130 metrelik rıhtımının olması onu paha biçilemez evlerin arasındaki yerini almasını sağlıyor.

Suzan Sabancı Yalısı

İstanbul’un en pahalı yalılarından biri de günümüzde Suzan Sabancı’nın sahip olduğu, geçmişte Koca Reşit Paşa’nın kızı Ferendiz Hanım’ın satın aldığı bu yalıdır. Yalının yaklaşık değeri 40 milyon TL’dir. Bu yalıyı özel kılan şeylerden biri de herkesin en az bir kere izlediği Müjde Ar’ın başrol oynadığı Aşk-ı Memnu ve Binbir Gece dizilerinde kullanılmasıdır.

Deniz Tarihi Müzesi

İzmir-Bornova’da yer alan Lucien Arkas!a ait ev günümüzde Deniz Tarihi Müzesine çevrilmiştir. Bu yapının değeri yaklaşık olarak 20 milyon dolardır. Bu yapıyı bu denli özel kılan şey ise antika eserleri, büyüleyici iç mimari özellikleri ve metrekaresidir. Müze içerisinde sergilenen eserler arasında 126 adet gemi antikaları, 89 adet maket ve 67 adet değerli tablo bulunmaktadır.

İhsan Doğramacı Malikanesi

Türkiye’nin en pahalı evleri arasında yer alan İhsan Doğramacı Malikanesi, Ankara- Bilkent’tedir. Malikanenin değeri 15 milyon dolar civarındadır. Bu malikaneyi özel kılan şeyler ise görkemli yapısı, mimari özellikleri ve arazisidir. Eski YÖK başkanının bu değerli malikanesinin yakın zamanda müzeye dönüştürüleceği söylentiler arasındadır.

En Pahalı EvPin
En Pahalı Ev

Dünyanın En Pahalı Evleri

Dünyanın en zengin insanlarının yaşadığı evler, insanların hayal gücünü zorlayacak cinsten. Son derece lüks, prestijli, konforlu ve değerli arsalar üzerine konumlandırılmış bu evlerin insanlarda ‘’zengin olma’’ hayali uyandırdığı bir gerçek. Peki hayallerimize bile bu denli etki eden dünyanın en pahalı evleri hangileridir? Bu sorunun cevabını hep birlikte görelim:

Antilia – Hindistan

Dünyanın en pahalı evi olmasına ek olarak en ilginç yapılarından biri olma özelliğine sahip Antilia Kulesi, Hintli iş adamı Mukesh Ambani ve ailesinin yaşadığı kuledir. Bu ilginç yapının değeri ise 1 milyar dolardır.

Villa Leopolda – Fransa

Villa Leopolda, 1902 yılında Kral Leopold II tarafından Fransa’da inşa edilmiştir. Bu özelliği onu dünyanın en pahalı ikinci evi yapıyor. Bu villanın değeri ise yaklaşık 525 milyon dolardır.

The Penthouse One Hyde Park – İngiltere

Dünyanın en pahalı evleri arasında üçüncü sırada yer alan yapı ise Londra’da bulunan The Penthouse One Hyde Park’tır. Bina içerisinde 86 adet lüks daire bulunması, onu listede üçüncü sıraya yerleştiriyor. Bu binanın değeri ise 200 milyon dolar civarındadır.

Fairfield Pond – ABD

Amerika’da bulunan Farifield Pond, 10,000 m2lik bir yeri kaplıyor. Bu geniş arazi içerisinde oldukça lüks bir yaşam tarzına sahip alanlar bulunuyor. Evin yaklaşık olarak değeri, 198 milyon dolardır.

Hearst – Davies Mansion – ABD

Dünyanın en pahalı evler listesinde beşinci sırada yer alan Hearst-Davies Mansion, Amerika’da yer alıyor. Burayı pahalı yapan nedenlerden biri de The Gotfather dizisine ev sahipliği yapması. Buna ek olarak Bechams ve Tom Cruise gibi dünya yıldızlarının evlerine yakın olmasıyla değerini yükseltiyor. Bu evin değeri ise yaklaşık olarak 195 milyon dolar civarındadır.

Palazzate, St. Peter – Barbados

Tam tamına 20 yatak odası bulunan, 5 havuzlu, altı katlı ve 7000 m2lik bir alana yayılan Palazzate, dünyanın en pahalı evlerinden biri olma özelliğini sonuna kadar hak ediyor. Değeri yaklaşık olarak 125 milyon dolar olan bu ev, Karayiplerin en pahalı mülküdür.

Yorum yapın