Dropshipping ile Para Kazanma – Nasıl Kazanılır?

Dropshipping ile Para Kazanma, tedarikçi veya kargo yöntemlerinin darlığı nedeniyle günümüzde oldukça zorlaşmıştır. Ancak, doğru adımların izlenmesi ve sektörün bulunmasıyla birlikte hâlâ çok yüksek kazançlar elde edilebilir. Siparişlerin toptan veya üretici tarafından iletilmesinin sağlandığı Dropshipping yöntemi ile para kazanmaya hazır mısınız?

Dropshipping Nedir?Pin
Dropshipping Nedir?

Dropshipping Nedir?

Dropshipping veya stoksuz satış, dükkân veya bir depoya ihtiyaç duyulmadan; maliyet ve ürün stoku yapmadan satış yapıldığı bir E-Ticaret yöntemine denir. Ürün stoğu yapılmadığı için maliyeti yoktur ve satılan ürünü işletmecinin görmesine bile gerek yoktur. Türkiye’de en fazla yapılan ticaret sistemi olmakla birlikte, potansiyel bir kâr fırsatı bulunmaktadır.

E-ticaret girişimcilerinin herhangi bir envanter taşımadan ürün sattığı bir iş modeli olan Dropshipping’de tedarikçi-müşteri ilişkisi bulunmaktadır. Dropshipping yöntemi ile ürün pazarlayan girişimci, ürünü hiç görmemiş veya kullanmamış olabilir. Bir mağaza sahibi bir müşteriden sipariş aldığında, ürünleri doğrudan müşterinin kapısına gönderecek olan tedarikçiyle iletişime geçer.

Ayrıca, İnternetten Para Kazanma içeriğimize göz atarak alternatif girişimcilik fikirlerini edinebilirsiniz.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping yapmak, düşük maliyetle ticarete başlama, deposuz satış, stoksuz satış ve konumdan bağımsız olmak gibi pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Esnek iş modeliyle pazar yanıtına cevap verilebilir ve kazanmaya başlanabilir. Elbette, her ticaret sisteminin kendine göre zor ve aşılması gereken problemleri bulunmaktadır.

Stoksuz satış yönteminin benimsenmesi için;

 • Yüksek rekabet ile mücadele edebilmek,
 • Düşük kâr marjlarına karşı dikkatli olmak,
 • Uygun tedarikçi bulmak,
 • Kaliteli ürünü pazarlama gereklidir.

Dropshipping yapmak için 18 yaşını doldurmak, vergi ödemek için herhangi bir hak mahrumiyetinin olmaması ve şirket türlerinden herhangi birinin şahıs adına açılmış olması gereklidir. Bu şartları taşımıyorsanız ve öğrenciyseniz, Öğrenciler için Para Kazanma Yolları bağlantımızı kullanarak öğrencilere yönelik oluşturduğumuz içeriğe göz atabilirsiniz.

Dropshipping Yapmak için Ne Gerekli?

Stoksuz satış veya Dropshipping yöntemini yapmak için;

 • Tedarikçi bulmak,
 • Kaliteli ürün seçmek,
 • Aracı E-ticaret web sayfasına mağaza açmak,
 • Pazarlama ve reklam,
 • Şirket sahibi olmak gereklidir.

Temelde 4 ana bileşene dayanan stoksuz satış iş modeli, kendi içerisinde oldukça karmaşık bir yapıya bürünmektedir. Ürünü doğru seçmek ve pazarlayabilmek, stoksuz satış iş modelinin en zor alanlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Çünkü ürünün kargolanması veya kargo ücretleri, Türkiye’de oldukça maliyetli noktalara gelmiştir. Ayrıca E-Ticaret platformlarının dropshipping yapabilmek için istediği vergi oranları da oldukça yüksektir.

Mağaza açabilmek için bazı e-ticaret platformlarında Dropshipping ücretleri veya komisyonları.

 • Amazon dropshipping ücreti: %8 ila %15
 • Ebay dropshipping ücreti: $7,95 ila $74,95 mağaza açma
 • Etsy dropshipping ücreti: %15 ila %22
 • Çiçeksepeti dropshipping ücreti: %6 ila %30
 • Trendyol dropshipping ücreti: %3 ila %25
 • Hepsiburada dropshipping ücreti: %15 ila %20

Dropshipping Avantajları Nelerdir?

Girişimci bireyler tarafından sıklıkla kullanılan stoksuz satış yöntemi, pek çok avantajı ticaret alanına taşımaktadır. 0 sermaye ile denenebilecek satış yöntemlerinden Dropshipping, doğru ürüne sahip tedarikçinin seçilmesiyle birlikte iyi kazançlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Dropshipping yani stoksuz satış iş modelinin avantajları.

 • Düşük başlangıç maliyetleri.
 • Deposuz satış fırsatı.
 • İşletme kirasının olmaması.
 • Esnek iş modeli sunması.
 • Nakliye ve lojistik ürün sahibine ait olması.
 • Düşük kâr marjından kurtulunması.
 • Müşteri hizmetlerine gerek olmaması.
 • Ürün stoğuna gerek olmaması.

Dropshipping veya stoksuz satış yönteminin öne çıkan avantajları arasında stoksuz veya deposuz satış modelinin yer alması vardır. Böylece büyük bir maddi külfetten kurtulmuş olunur.

Stoksuz satış yönteminin satıcıya sunduğu avantajlar.

Envanter Taşımaya Gerek Yok

Dropshipping’in en büyük avantajı, herhangi bir envanter taşımanıza gerek olmamasıdır. Bir müşteri sipariş verdiğinde, tedarikçi ürünleri doğrudan müşterinin kapısına gönderir. Bu, ürünleri depolama veya nakliye konusunda asla endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Düşük Başlangıç Maliyetleri

Dropshipping’in bir başka harika avantajı da düşük maliyetli bir iş modeli olmasıdır. Sadece birkaç yüz dolara kendi mağazanızı açabilirsiniz. Bir tuğla harç işine başlarken yapacağınız gibi, büyük ön yatırımlar için endişelenmenize gerek yok.

Başlamak Kolaydır

Dropshipping’e başlamak kolaydır ve sadece birkaç saat içinde mağaza oluşturabilir ve hemen ürün satışına başlayabilirsiniz. Satışa başlamadan önce ürün geliştirmek için aylar hatta yıllar harcamanıza gerek yok.

Yarı Zamanlı Çalışılabilir

Dropshipping harika bir yarı zamanlı iş olabilir. Mağazanızı boş zamanlarınızda yönetebilirsiniz ve başarılı bir mağaza açmak için işinizi bırakmanız gerekmez. Bu, dropshipping’in bu kadar popüler bir iş modeli olmasının ana nedenlerinden biridir.

Dropshipping ile Nasıl Para Kazanılır?

Dropshipping ile para kazanmak için kaliteli ürün üreten tedarikçiyi bulmak ve ürünü pazarlamak gereklidir. Ürünün pazarlandığı Amazon, Ebay, Etsy veya Trendyol gibi e-ticaret platformları bulunmaktadır: komisyon veya mağaza açma ücretlerine göre değerlendirilebilir.

Dropshipping yöntemiyle nasıl para kazanılır?

 • Dropshipping sunan bir platform seçilir.
 • Platformda tedarikçiye karar verilir.
 • Ürünler değerlendirilir.
 • Kargo süreçleri yönetilir.
 • Ürünler reklam ve pazarlama yöntemiyle sunulur.
 • Dropshipping ile para kazanmaya başlanır.

Stoksuz satış iş modelinde, e-ticaret platformları oldukça önemlidir çünkü komisyon veya mağaza ücretleri oldukça fazladır. Bu nedenle en uygun şekilde ürünü müşteriyle buluşturacak platformun karar verilmesi gereklidir.

Dropshipping ile 5 Para Kazanma YoluPin
Dropshipping ile 5 Para Kazanma Yolu

Dropshipping ile 5 Para Kazanma Yolu

Stoksuz satış veya dropshipping ile para kazanma yolu noktasında tedarikçi, ürün, reklam ve pazarlama yöntemleri yer almaktadır. Doğru tedarikçi seçimi oldukça önemlidir çünkü ürünün kaliteli ve zamanında teslim edilmesi gereklidir. Çoğu e-ticaret platformu, müşteri memnuniyetini, ticaretten daha üstün tutmaktadır.

Dropshipping ile para kazanmanın 5 yolu.

Tedarikçi Bulun

Stoksuz satış yapmak isteyen girişimci, ilk adım olarak işbirliği yapacağınız tedarikçi firmayı özenle seçmelisiniz. Depo ve stok yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştiren, ürün gönderimlerine güven duyabileceğiniz bir şirketle işbirliği yapmak, uzun vadede işlerinizi daha verimli hale getirir. Ayrıca sattığınız ürünler hakkında sağlam bir teknik bilgiye sahip olmanız da son derece kritiktir. Bu sayede satış öncesi ve sonrasında müşterilere gereken destekleri sunabilir ve müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Ürüne Karar Verin

Dropshipping yönteminde tedarikçi bulmak zordur ancak tedarikçinin ürünlerinin de pazarlanması gereklidir. XML bayiliği olarak da bilinen büyük görsel pazarlaması, ürün açısından çok önemlidir. Çoğu platformda müşteriler, ürün görsellerini ve açıklamalarını inceleyerek satın almaya karar vermektedir.

Reklam ve Pazarlamaya Dikkat Edin

Reklam ve pazarlama stoksuz satış yapmak için gereklidir ve ürünlerin çeşitli platformlara entegre edilmesi çok önemlidir. Böylece ürünler çoğu platformdan potansiyel müşteri çekebilir ve süreç içerisinde birer müşteriye dönüştürülebilir. Reklam ve pazarlama alanında incelemeler ve analizler yaparak ürünleri pazarlamayı öğrenmelisiniz.

Ürün Fiyat Araştırması Yapın

Her müşteri, ürünü almadan önce fiyat araştırması yapar ve en iyi fiyat üzerinde karar kılar. Bu nedenle ürün satmadan öncem müşteri gibi düşünerek ürün fiyatlarının araştırılması gereklidir. Gelişi güzel bir şekilde fiyatlandırma yapmak yerine rakiplere göre pozisyon almak çok önemlidir. Böylece ürünlerin fiyatları bir strateji doğrultusunda belirlenebilir.

Kampanyalar Üretin

Süreç içerisinde ürünlere özgü kampanyaların üretilmesi, satışların artırılmasında çok önemlidir. Fiyatların kampanya zamanlarında yükseltilmesi ve kampanyaya alınması, satışların artırılmasında etkili değildir. Bunun yerine, takipçilere veya üyelere özel olarak kampanyalar oluşturularak daha uyguna müşteri çekilmeye çalışılabilir. Kâr oranlarından bir süre düşüş yapılarak müşteri kitlesinin oluşturulması için çaba harcanabilir.

Sonuç olarak bu içerikte, Dropshipping ile Para Kazanma için özel ipuçları verildi.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın