Contentos Coin (COS) Nedir?

Contentos Coin (COS) Nedir?; Contentos (COS) Coin, Binance platformunda kullanılan bir kripto para birimidir. 2019 yılında kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapan Contentos coinin değerleri ilk etaplarda durağanlık göstermiş olsa da son dönemlerde tekrar yükselişe geçmiş ve en çok tercih edilen kripto paraların arasındaki yerini almıştır.

Contentos coin, son dönemlere damga vuran alt coinlerden biridir, genellikle Binance Chain platformunda işlem gören bu alt coinin ortaya çıkış amacı ise içerik üreticilerinin problemlerini çözmek ve kazançlarının adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamaktır. Contentos coin ile çözülmesi amaçlanan projelere örnek verelim.

  • Adil olarak dağıtılmayan kazançlar: içerik üreticilerinin en fazla yakındığı sorunlardan biri de kazançların adil olarak dağıtılmaması ve kesintilerin yapılmasıdır. Contentos coin ile bu sorunun ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Çünkü bu kesintiler, içerik üreticilerini memnun etmediği gibi yalnızca platform için çalışmalarına neden olmak ve kazanç elde etmelerine izin vermemektedir.
  • Gerçek olmayan akış sistemi: kullanıcıların akışları en yüksek reklam fiyatı veren kişilerin istekleri doğrultusunda düzenlendiğinden dolayı, kullanıcıların ihtiyaçları göz ardı edilmektedir.
  • Telif hakkı korumasının yapılamaması: içerik üreticilerinin en fazla yakındığı sorunlardan biri de içeriklerinin farklı kişiler tarafından paylaşılmasıdır. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalındığında telif haklarını ihlal eden kişilerin takibi pek mümkün olmuyor.
  • Kötü niyetli bir şekilde kazanç sağlayan içerik üreticileri: bazı içerik üreticileri, kötü niyetleri baz alarak içerik üretmekte ve bunu platformlarda paylaşmaktadır. Merkezi platformlarda bu içeriklerin engellenmesi veya belirlenmesi oldukça zordur.

Contentos coinin en temel amacı, içerik üreticilerini ve reklamcıları korumaktır. Fakat son dönemlerde bu coin yatırım aracı olarak da kullanılmaya başlanmıştır. 2019 yılında Mick Tsai tarafından geliştirilen bu coin, pek çok amaca birden hizmet etmektedir.

Contentos (COS) ile Nasıl Para Kazanılır?

Video içerikleri yayınlayan platformların başında Youtube yer almaktadır. Youtube içerik üreticilerin en büyük sorunlarından biri de kazançlarından kesintilerin yapılmasıdır. Bu sorunun çözümlerinden biri de Contentos coindir. Contentos coin ile para kazanmak mümkündür.  Ayrıca en çok kripto para kullanan ülkeler ve coinler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için “En Çok Kripto Para Kullanan Ülkeler – En Popüler Kripto Para” içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Contentos coin, Cos tv hesabı açıp sisteme kayıt olanlara para kazandırmayı hedeflemektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra POP kazan! Seçeneğine tıklayarak video izlenebilmekte, izlenen videolar Pop kazandırmaktadır. Siteye düzenli olarak giriş yapıp video izleyen kişiler, düzenli olarak buradan gelir elde edebilmektedir. Toplanan tüm poplar, daha sonra Contentos coine çevrilmektedir. Fakat öncelikle kutu açılması gerekir. 100 pop karşılığında rulet çevrilmesi ile COS kazanılacaktır.

Video izlemeye ek olarak video yüklenmesi de Contentos coin kazandırmaktadır. Platforma yüklenen videolar beğeni ve izlenme aldığında COS elde edilebilmektedir.

COS CoinPin
COS Coin

Contentos Coin Nereden Alınır?

Contendos coin, ilk ortaya çıktığı tarihten itibaren pek çok uluslararası kripto para borsasında yer almıştır. Bu coine olan talebin artması, onu daha güvenilir yapmaktadır. Yatırımcılar, Contentos coin satın almak istediklerinde Contentos coinin yer aldığı herhangi bir borsaya kayıt olmalı ve hesap açmalıdır. Üyelik işlemlerini tamamlayan yatırımcılar, COS/USDT, COS/ETH, COS/BTC gibi işlemler yapabilmektedir.

Costentos coinin yer aldığı borsalar üzerinden yatırım yapmak isteyenlerin, Binance, WazirX, Bithumb, Gate.io, CoinEx, Bitglobal, Coin DCX, Mandala Exchange, Pionex, Hutcoin Global ve Bitrue borsalarından birini seçmeleri gerekir.

Contentos Coin Ne Kadar?

Contentos coinin 2022 yılındaki değeri, 0.1445’tir. 2022 yılının sonları için fiyat değerinin artacağı tahmin ediliyor. Tahmin platformlarından biri olan TradingBeast’in yorumlarına göre ise 0.194 TL’ye yükseleceği öngörülmektedir. Diğer bir tahmin platformu PricePredicion’a göre bu fiyattan çok daha fazla yükseleceği öngörülmektedir. Yıl sonuna kadar Contentos coin, 0.268 TL civarlarına yükselebilir.

Yorum yapın