2024’de Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler

Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler, Borsa İstanbul (BIST) üzerinde işlem gören ve en çok kazandıran (Tavan yapan, yükselen) hisselerdir. Hisse senedi, borsada en faz kaç gün tavan yapacağı veya yükselmeye devam edeceği belli değildir. En çok kazandıracak olarak öne çıkan hisseler, tahminlere ve şirketlerin acıkmalarına göre işleme alınır.

Borsada En Çok Kazandıracak HisselerPin
Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler

Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler

Borsa da piyasa katılımcılarına en çok kazandıracak hisseler, piyasa koşullarına; SPK ve şirket açıklamalarına göre öne çıkar. Borsa İstanbul (BIST) üzerinde işlem gören bu hisseler, yılın bazı dönemlerinde tavan yaparak piyasa katılımcısını kâr yaptırır. Ancak bazı dönemlerde de tavan bozarak kârdan zarar yaptırır ve ana paradan da kayıplara neden olur.

Ayrıca, bu hisselerin uzmanlar ve analiz yapan borsacılar tarafından incelemeleri veya eğilim grafikleri takip edilmelidir. Bir hissenin nereye doğru hareketlilik göstereceği belli olmadığı gibi hareketin istikametini de belirleyen çok fazla parametre bulunur.

100 Kat Gidecek Hisseler içeriğini okudunuz mu? Cevabınız evetse, karşınızda borsada piyasa katılımcısına en çok kazandıracak hisseler.

 • SISE
 • ALARK
 • SAHOL
 • BRISA
 • KCHOL
 • EREGL

Hisselerden piyasanın oldukça gerisinde kalan EREGL, aracı kurumların negatif beklentisine kulak vermesiyle değer kaybettiğini ancak hâlâ en çok kazandıracak hisseler içerisinde bulunduğunu hatırlatmaktayız.

En Çok Kazandıracak HisselerPin
En Çok Kazandıracak Hisseler

En Çok Kazandıracak Hisseler

BIST içerisinde en çok kazandıracak olarak nitelenen hisseler, ihracat tabanlı şirketlere ait olmasından dolayı gelen regülasyonlar veya uygulamalar, hisseler destek görür. Şirketlerin ihracat tabanlı olması ve Türkiye ekonomisinde söz sahibi konumda bulunması nedeniyle piyasa katılımcısını da üzmemektedir.

Borsada en çok kazandıracak; verisi iyi, endeksi yukarı doğru ivmelenen ve ihracat tabanlı şirketlerden değerli hisseler.

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS)

ALFAS, enerji hisseleri içerisinde oldukça iyi ilerleyen ve gelecek vadeden şirketlerin en önemlisidir. Elbette, düzenlemeler borsanın bir doğasıdır ve düzenleme ile değeri artabilir veya azalabilir. Ancak piyasa katılımcılarının portföyünde bulunan ALFAS, yıl sonuna kadar yüzde 75 ila 80 arasında bir değer artışı sağlayacağı beklenilmektedir.

Aksa Akrilik Kimya Sanayi (AKSA)

AKSA, doların serbest bırakılmasıyla birlikte değerinin artacağı öngörülen en değerli hisselerden bir diğeridir. Şirket açıklamaları ve yeni uygulamalar ile piyasa katılımcısına güven veren bu şirket, 28 Temmuz değerini 83,6 TL olarak duyurmuştu. Beklenilen yükselişi güncel olarak göstermemiş olsa da yükselecekler arasında yerini aldı.

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş. (YATAŞ)

YATAŞ, son 6 ay ve 1 yıllık periyodda piyasayı takip edememiş bir şirket olarak görünse de bilançosu incelendikten sonra portföye eklenebilir duruma gelecektir. Güncel olarak piyasa içerisinde uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine toplayan yataş, yeni yatırımlarla birlikte piyasa katılımcısının yüzünü güldürecektir.

Türk Hava Yolları (THYAO)

THYAO, şirket temettü dağıtıp dağılmayacağı konusunun gündeme gelmesiyle birlikte portföylere dahil edilmeye değer bir şirket olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca Anadolu Jet tarafında yapılan düzenlemelerin daha düşük klasmanda hizmetin başlayacağı anlamına gelmektedir. Böylece bu taraflarda bir fırsat olarak değerlendirmeye değer bir hisse olarak göz kırpmaktadır. Pegasusu rakip olarak karşısına alacağına ve yurtdışında diğer firmalara rakip olabileceği düşünülmektedir.

İş Yatırım (ISMEN)

ISMEN’de hacim rekoru kırılarak 200 Milyar TL üzerinde işlem gerçekleşmesi, bir yatırım fırsatı olarak öne çıkmasına neden olmuştur. Bir aracı kurum olarak değerlendirilen ISMEN, açıklanan bilanço ile birlikte oldukça güven verdiği de ortadadır. Yeni yatırımlar ve şirket içi değerlendirmeler ile bir fırsat olarak öne çıkabileceği tahmin edilmektedir.

Borsada En Çok Kazandıran Şirketler

Borsada En Çok Kazandıran Şirketler araştırmasında, şirket bilançoları; yatırımlar ve SPK açıklamaları oldukça etkili olduğu gibi ihracat sektöründe hizmet veren şirketler yer almaktadır. En çok kazandıran şirketler, hacim rekorları kırarak piyasa katılımcısına değer katan ve kendi değerini de yukarıya çeken hisselere sahiptir.

Borsada öne çıkan ve en çok kazandıran şirketler

 • Anadolu Grup Holding (AGHOL)
 • Tofaş (TOASO)
 • Türk Traktör (TTRAK)
 • Brisa (BRISA)
 • Alarko Holding (ALARK)

Şirketlerin bilançolarının detaylı incelenmesi ve geçmiş yıla dönük performanslarına bakılması gereklidir. Ancak, son dönem kazanç ve değer tablolarına göz atıldığında en çok kazandıran ve piyasa katılımcısı tarafından tercih edilen şirketler içeriğe alınmıştır.

Borsada En Çok Kazandıranlar

Borsa, uzun vadede yatırımcılarına çeşitli kazanç fırsatları sunan dinamik bir platformken her ne kadar kazanç potansiyeli yüksek olsa da, aynı zamanda riskler de içerir. En çok kazandıran yatırım fırsatları ve bu fırsatları değerlendirirken dikkate alınması gereken pek çok parametre bulunmaktadır.

Borsada uzman görüşleri paralelinde güçlü bir araştırma yaparak uygun stratejiler ile değerlendirilebilecek en çok kazandıranlar listesi.

 • AKSEN
 • PGSUS
 • VESBE
 • ELITE
 • ALFAS
 • EREGL
 • ÇİMSA
 • SAHOL

Yukarıdaki hisseler çanak hareketini tamamlayarak piyasa katılımcılarına kâr getirmesi beklenmektedir ancak borsanın doğasında değişkenlerin olduğu unutulmamalıdır. Regülasyonlar, bazı hisselerin değerini artırırken diğer taraftan bazı hisselerin değerini düşürebileceği akıllarda tutulmalıdır.

En Çok Kazandıran Hisseler

En Çok Kazandıran Hisseler, BIST içerisinde otomobil, enerji ve inşaat sektörünü hedef alan şirketler olmakla birlikte ortak noktaları ihracat tabanlı hareket etmeleridir. Türkiye’nin oldukça değişken ekonomisi içerisinde ihracat işiyle doğrudan ilgilenen şirketlerin hisselerinin de değer kazandığı görülmektedir.

Bazıları çanak bozsa da, genel itibariyle enerji ve inşaat hisseleri, büyük ölçüde piyasa katılımcısına değer katmaktadır. En İyi Çimento Hisseleri yazımızı okuyarak inşaat alanında hizmet veren şirketleri tanıyabilir ve portföyünüze eklemeler yapabilirsiniz.

Kısa; orta ve uzun vadede piyasa katılımcılarına değer katacak ve en çok kazandıran hisseler.

 • ASTOR
 • ALARK
 • GESAN
 • ENKAI
 • SMRTG

İş yapan ve enerji üreten hisselerin her türlü büyüdüğü veya geliştiği görülmektedir. Endekslerinde yukarı doğru ivme görülen bu hisseler, piyasa içerisinde en çok kazandıran ve kazandıracak olan hisseler olarak öne çıkar.

Beyaz Finans ekibi Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler içeriğinde BIST verilerini inceledi.

Yorum yapın

1