Binance Pay Nedir? – Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Binance Pay Nedir?; Binance Pay, 2021 yılında temassız ve güvenli olarak bir kullanıcıdan diğer kullanıcıya kripto para birimini göndermesine ve almasına imkân tanıyan bir sistemdir, Binance Pay Nasıl Kullanılır?; Binance üyeliği oluşturulması ve kimlik doğrulamasının yapılmasıyla sistem kullanılır.

Ücret kesintisi olmadan kripto para birimlerini bir yerden bir diğerine göndermek oldukça zordur. Binance ise kendi geliştirdiği ekosistem ile kolay, rahat ve güvenli bir şekilde kripto para birimlerinin transferine izin vermektedir.

Kimliğinizi doğrulatarak çok kolay bir şekilde kripto para transferi yapmak ve almak için içeriği okumaya devam edin!

Binance Pay Nedir, Ne İşe Yarar?

Binance’nin 2021 yılında geliştirdiği pay sistemi, kullanıcılar arasında kolay, rahat ve güvenli bir şekilde kripto para biriminin alınması veya gönderilmesini sağlayan ödeme ve cüzdan sistemidir: sistemde kimlik doğrulamasının yapılması ile TL, Avustralya Doları, Brezilya Reali, Ingiliz Sterlini ve Euro para birimlerinin desteği ile bir kullanıcıdan kripto para birimi alınır veya gönderilir.

Binance Pay ödeme sisteminin desteklediği kripto para birimleri şöyledir;

BTC, ETH, BNB, BUSD, ADA, ATOM, BCH, DASH, DOGE, DOT, EOS, ETC, FIL, HBAR, LINK, LTC, MATIC, NEO, PAX, QTUM, TRX, TUSD, UNI, USDC, VET, WRX, XLM, XMR, XRP, XTZ, ZEC, USDT ve SXP…

Binance ödeme sistemine dahil olmak isteyen kullanıcılardan ödeme talep edilmemektedir ve işlem ücreti kesilmemektedir: bu yönüyle kripto para birimi cüzdanları arasında diğerlerinden ayrışmaktadır. Binance üyesi olarak kimlik bilgilerinizi doğrulatmanız, Pay sistemini ücretsiz bir şekilde kullanmanız için yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRParibu Binance Transfer – Nedir? – Nasıl Yapılır?

Binance Pay Özellikleri Nelerdir?

Binance sistemi içerisinde kullanılan “Pay”, hem kullanıcılar hem de satıcı tabancı işlemler aracılığıyla sıkça tercih edilmektedir. Kripto ile alışveriş yapacak kullanıcılar, para, Tether veya BUSD gibi stabil coinleri gönderebilir veya alabilir.

Binance Pay Özellikleri Nelerdir?

  • 9 haneli Paypal ID ile ödeme alınır veya gönderilir.
  • QR kod ile ödeme alınır veya gönderilir.
  • Hesap bilgileri girilerek ödeme gönderilir veya hesap bilgileri paylaşılarak ödeme alınır.

Yukarıda ki işlemleri yapabilmek için Binance kullanıcılarına 2 opsiyon sunmaktadır.

Binance Pay Özellikleri Pin
Binance Pay Nedir?

Binance Pay ile Ödeme Yapma ve Alma

Binance sistemine kurulan “Pay” ile kullanıcı hesap oluşturarak bir kimlik sahibi olur ve kolayca para gönderebilir veya kolayca para alabilir. Binance Pay Kimliği, Binance cüzdan oluşturulduktan sonra “Cüzdanlar” kısmına gelir ve ödeme almak veya göndermek için kullanılır.

Binance Pay ile Çevrimiçi veya Şahsen Ödeme Yapma ve Alma

Binance sistemi içerisinde pek çok firma ve işletme yer almaktadır: uçak bileti, yer rezervasyonu ve tatil gibi aktiviteler için “Pay” sistemi kullanılabilir. Bununla birlikte Pay API kullanmayı tercih eden tüccarlar, işletmeler veya uluslararası kuruluşlara da ödeme yapılabilir ve ödeme alınabilir. Binance Pay sistemini kullanan kullanıcılar, QR kod paylaşımı ile birlikte yüz yüze de ödeme özgürlüğüne sahiptir.

Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Geleneksel kripto para cüzdanlarının altyapı hizmetleri oldukça karmaşıktır ve dolayısıyla sistemin işleyebilmesi için işlem ücreti alınmaktadır. Ödeme türlerinin bu denli sınırlı ve ücretli olması ise pek çok kullanıcıyı dijital ödeme almakta ve göndermekte işlerini zorlaştırmaktadır. Binance’in sistemi iste geleneksel kripto cüzdanlarına tepki olarak doğmuştur: kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde kripto para almaya ve göndermeye olanak sağlayan bir cüzdan platformu olarak kurulmuştur. Kullanılabilmesi için bazı şartların kullanıcılar tarafından taşınması istenmektedir.

Binance Pay Nasıl Kullanılır?

  • Binance uygulaması açılır ve üye olmayan kullanıcılar öncelikle üye olur.
  • Binance uygulamasından “Pay” kısmına geçiş yapılır.
  • “Pay” kısmında kullanıcı adı – şifre belirlenir ve işlem yapılacak kripto para birimi seçilir.
  • Yukarıda ki adımlar izlendikten sonra Binance Pay Cüzdan hesabı oluşturulacaktır.
  • “Cüzdanlar” kısmına geçilerek QR kodu taranarak veya ilgili kişinin hesap bilgileri girilerek kripto para gönderilir.

Binance ödeme birimi olarak kullanılan “Pay” sistemini kullanmak oldukça pratik ve basittir. Kullanıcı yukarıda ki adımları sırasıyla izleyerek “Pay” hesabı oluşturabilir ve kolayca ödeme alabilir veya gönderebilir.

AYRICA OKU –  Metamask Nedir? – Ne İşe Yarar?

Binance Pay Nasıl Kullanılır?Pin
Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Sonuç ve Değerlendirme

Binance Pay Nedir?; içeriğinde Binance Pay Nasıl Kullanılır ve Binance Pay hakkında tüm detaylara yer verilmiştir: Pay kullanarak sizlerde ücretsiz bir şekilde kripto para gönderebilir veya alabilirsiniz. Ayrıca Pay sistemi ile ödeme kabul eden işletmelere de kolayca temassız ve güvenli bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz: sizlerde pay sisteminde yaşadığınız sorunlarla birlikte deneyimlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın

1