Bake Coin Nedir? – Bake Coin Yorum

Bake Coin Nedir? Bake Coin nereden alınır? Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bu coin ile merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Bake Coin Nedir?

Bake Coin Nedir?; Bake Coin, BakerySwap platformunun yerel tokenıdır, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş olan BakerySwap, kripto dünyasında alıcı ve satıcıları bir araya getirmeyi hedeflemektedir: klasik anlamdaki borsalar gibi bir işleve sahip olmasına karşın, klasik anlamda bir borsa değildir. Hatta merkeziyetsiz borsa (DEX) olmadığı da söylenebilir.

BakerySwap, otomatik piyasa yapıcıdır (AMM). Otomatik piyasa yapıcı olan AMM’ler, alıcı ve satıcıların bir araya gelmesi için aracı konumda olan borsalara ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Böylece alıcı ve satıcılar direkt olarak birbirlerini bularak, önemli avantajlar elde etmektedir. Günümüzdeki en önemli AMM’ler arasında yer alan BakerySwap sayesinde kişi veya kurumlar, aracılara gereksinim duymadan ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Bake Coin, birçok kripto para projesine göre daha farklı bir altyapıya sahiptir. Bilindiği gibi kripto projelerin önemli kısmı Ethereum üzerine inşa edilmiş ERC-20 tokenlardır. Buna karşın Bake Coin, Binace Smart Chain üzerine inşa edilmiş BEP-20 standardı olan bir tokendır. Bu yönü ile birçok kripto para biriminden ayrıldığı ifade edilebilir.

Bu ekosistem, sahip olduğu özellikler ve sağladığı imkanların haricinde NFT’ler açısından da önem taşımaktadır. NFT projelerine önem veren ekosistem üzerinden NFT alım ve satımı kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Alım satım dışında NFT’lerin takas edilmesi dahi mümkündür.

Bake Coin, yemek temalı bir kripto varlıktır. Zaten adından da bu durum net olarak anlaşılmaktadır. Son dönemlerdeki yiyecek temalı kripto projelerinden biridir.

İlgili içerik: “Kripto Cüzdan Nedir?

Bake Coin Projesi

Bake Coin projesi, borsa gibi aracı kurumlara olan ihtiyacın ortadan kaldırılması için geliştirilmiştir. İlk defa 2020 yılında piyasaya çıkan proje, stake imkanı da sağlamaktadır. Kullanıcılar, sahip oldukları tokenları likidite havuzlarına kilitleyerek, buradan ödüller kazanabilirler. Staking, günümüzde her geçen gün biraz daha yaygınlaşan bir uygulamadır.

Staking, bu ekosistemde yer alan kripto para birimlerini likidite havuzuna kilitlemek ve kilitli kalan süre sonunda hem kilitli olan parayı hem de ödülü alma üzerine çalışan bir sistemdir. Böylece sistem, likiditeye ihtiyaç duyanların bu ihtiyacını karşılarken, diğerlerinin ise kazanç elde etmesine imkan verir. Klasik anlamda bankadan faiz geliri elde etmeye benzer. Ancak kilitli olan token, süre bitmeden çekilemez. Dolayısıyla bu zaman diliminde o token ile alım satım veya trade gibi işlemler yapılamaz.

BAKE-BNB likidite havuzu, diğer havuzlara kıyasla 10 kata kadar daha fazla ödül kazanma imkanı sunuyor. Ayrıca bu ekosistemde sadece BAKE ile likidite havuzuna para yatırma gibi bir zorunluluk yoktur. Bunların haricinde DOT, LINK ve benzeri altcoinleri kullanarak da likidite havuzuna para kilitlenebilir. Bake Coin nedir sorusunun cevabı içerisinde bu bölüm, ilgili kripto para biriminin farkını net olarak ortaya koyar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBake Coin Nedir? – Bake Coin Yorum

Bake Coin YorumPin
Bake Coin Yorum

Bake Coin Yorumları

Bake Coin yorumları, bu kripto para birimini bir yatırım aracı olarak kullanmayı hedefleyenler tarafından takip edilir. Yorumların içeriği, dönemsel olarak ciddi anlamda farklılıklar gösterebilir. Bu farklılık, özellikle kısa vadeli yorumlarda çok daha fazladır.

Son 1 aylık verilere bakıldığında, Bake coinin dalgalı bir seyir izlediği görülür. Bu süreçte 0,20 $ ile 0,27 $ arasında değerinin değiştiği görülür. 0,27 $ seviyesine yakın bölgeler satım, 0,20 $ seviyesine yakın bölgeler ise alım için fırsat olarak kabul edilmektedir. Ancak bu değerlendirmenin her zaman çalışmayacağı unutulmamalıdır.

Son 3 aylık veriler incelendiğinde de benzer bir durumun olduğu görülür. Ancak sene başından itibaren olan seviyelere bakıldığında, durum biraz daha farklılaşır. Bu yıl içerisinde en yüksek 1,45 $, en düşük ise 0,20 $ seviyesini görmüştür. En düşük seviyeyi görmeye halen devam etmektedir. Buradan hareketle, hızlı bir patlama yapma potansiyeline sahip olduğu ifade edilebilir. Bake Coin için yapılan bu yorum ve değerlendirmeler, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Ayrıca oku: “Mana Coin Yorumları, Mana Coin Nedir?

Bake Coin Grafik

Bake Coin yorum, grafikleri ve değerlendirmelerin daha sağlıklı yapılmasını sağlayan araçlardır. Grafiklere bakıldığında, ilgili kripto para birimi için üç önemli direnç noktası olduğu görülür. Bunlardan biri, 0,25 $’dır. Eğer kalıcı olarak bu seviyenin altında kalırsa, Bake Coin fiyat bir anda 0,20 $ seviyelerine kadar inebilir. Dolayısıyla bu direnç noktasının çok yakından takip edilmesi gerekir.

Bir diğer önemli direnç noktası ise 0,28 $’dır. Yine bu seviyenin üzerinde kalıcı olarak bulunması durumunda, hızlı bir artış gerçekleştirmesi beklenmektedir. Bu artış ile birlikte Bake Coin fiyat 0,40 $ düzeyini görebilir. Yapılan teknik analiz, bu çıkarımları sunmaktadır.

BakerySwap platformunun tokenı olan Bake Coin, geçmişte 8 $ üzerine çıkmıştır. Aslında bu seviye günümüzde gerçekçi olmasa da, bir şeyleri söylemesi açısından önemlidir. Pump, yani balinaların bir anda ilgili kripto para birimini satın almaya başlaması ve değerini yükseltmesi işlemi, Bake coine uygulanabilir bir işlemdir. Pump için uygunluğu, geçmişteki yüksek değerinden net olarak anlaşılmaktadır.

Bake Coin Haberleri

Bake Coin haberleri, genel itibariyle bu kripto para biriminin değerine ilişkin değerlendirmelerdir. Geçmişten günümüze gelen süreçte, zaman zaman ilgili kripto varlığın projesine dair detaylar da haberlere gündem olmuştur.

Bake Coin, yiyecek temalı bir kripto proje olmasıyla gündeme sık sık gelmiştir. Ancak söz konusu projenin detaylarına bakıldığında, adının aksine yiyecek temasının çok fazla ağırlıkta olmadığı görülecektir.

Bake CoinPin
Bake Coin
Bake Coin Nereden Alınır?

Bake Coin nedir, kripto para borsaları üzerinden alınabilir. Ancak günümüzde aktif olarak faaliyet gösteren herhangi bir kripto para borsasından değil, sadece listelenmiş olduğu borsalardan alınabileceği unutulmamalıdır.

Bake Coin için en önemli seçenek Binance borsasıdır. İlgili kripto varlığın Binance Smart Chain tabanlı olması, Binance borsasında farklı işlem çiftleriyle listelenmesini sağlamıştır. Bunun haricinde KuCoin, Gate.io, Phemex, WazirX, PancakeSwap gibi borsalarda da listelenmiştir. İlgili borsalardaki işlem çifti sayısı ise güncel olarak 60’tır.

Bake Coin almak isteyenler için Binance TR önemli seçeneklerden biridir. Binance TR üzerinden TL ile Bake Coin almak mümkündür. Böylece paranızı dolara veya farklı bir para birimine çevirmeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bake Coin Fiyatı

Bake Coin fiyat 0,22 $’dır. Ancak ilgili rakam, bu makale kaleme alındığı sıradaki güncel rakam olup, zaman içinde değişebilir.

Bake Coin projesi, maksimum arz sınırına sahip değildir. Toplam arz ise 289 milyondur. Dolaşımda olan arz 193 milyondur. Gecelik işlem hacmi, 15 milyon $ seviyelerindedir. Daha önceki dönemlerde işlem hacmi 1 milyar $ seviyesinin üzerine çıkmıştır. Dolayısıyla potansiyeli çok yüksek olan bir kripto para birimi olarak ifade edilebilir.

Bake Coin Geleceği

Bake Coin geleceği, sahip olduğu projeye ve kripto dünyasına genel bakışa bağlı olarak farklılık gösterebilir. Projesi genel itibariyle ihtiyaçlara yöneliktir, ancak benzer işlevlere sahip farklı projeler de vardır. Dolayısıyla bu noktada tam olarak farkını ortaya koyması gerekir.

Bake Coin nedir konulu makalemizdeki detaylar genel olarak bu şekildedir. Buradaki değerlendirme ve yorumların yatırım tavsiyesi olmadığının bilinmesini isteriz.

Yorum yapın