Aziz Yıldırım Serveti – Forbes – Ne Kadar?

Aziz Yıldırım Serveti, eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olduğu gibi savunma ve sanayi gibi iş kollarında şirketlerinin olması nedeniyle merak edilmektedir. Saygın iş adamı olan Aziz Yıldırım, 1 milyon dolarlık net serveti ile Türkiye’nin en zenginleri arasında yer almaktadır.

Aziz Yıldırım Kimdir?

Aziz Yıldırım, 1952 yılında Diyarbakır’ın Ergani ilçesine doğup ilk ve orta öğrenimini Düzce’de tamamlayarak Ankara Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan 70 yaşında başarılı bir iş adamıdır.

İnşaat Mühendisliği tahsilini aldıktan sonra Maktaş Mühendislik şirketini kuran Yıldırım, NATO’nun pek çok ihalesini de alarak başarıyla gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte İmsak Savunma; AS İnşaat, Asbeton İnşaat, Aly İnşaat ve Gülhan Denizcilik gibi şirketlere sahiptir.

Fenerbahçe’nin 1998 – 2018 yılları arasında başkanlığını da yapmış olan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü tarihine efsane olarak adını yazdığı gibi spor camiasında da yakinen bilinir. Kulüpler Birliği Başkanlığı ve Düzcespor Kulübü Fahri Başkanlık gibi pek çok görevlerde bulunan Aziz Yıldırım, Türk futbol camiasına büyük katkılarda bulunmuştur.

Aziz Yıldırım Nereli?

Fenerbahçe Spor Kulübünün eski genel başkanı Aziz Yıldırım, Diyarbakır’lıdır: Osmaniye’nin eski bir köyü olan Ergani’de doğmuştur ve dönem içerisinde Ergani İlçe yapılarak Diyarbakır’a bağlanmıştır. Dolayısıyla Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde doğmuş olan Aziz Yıldırım, resmî kayıtlara göre Diyarbakırlıdır.

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

İş adamı Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952 tarihli bir pazar günü dünyaya gelmiş olmakla birlikte günümüzde 70 yaşını doldurmuş olup 71 yaşından gün almıştır. Yeni yaşına girmesine de çok az kalan Aziz Yıldırım’ın bilinen bir sağlık sorunu olmamakla birlikte yeni yaşının mutluluk, huzur ve sağlık getirmesi temenni edilmektedir.

Aziz Yıldırım Eşi Kimdir?

Aziz Yıldırım 2 kez evlilik yaşamış olup ilk eşiyle 1981 yılında hayatlarını birleştirerek dünyaya Hande ve Gülşah isminde 2 kız çocuğu getirmişlerdi. 2010 yılında boşanma kararı alan Aziz Yıldırım, 2011 yılında Gonca Çelikkıran ile evlenerek Yaz isimli bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Aziz Yıldırım Kiminle Evlendi konusunda ikinci evliliğini yaparak 2011 yılında Gonca Çelikkıran ile evlendi. Aziz Yıldırım’ın ilk ve ikinci evliliğinden olma toplamda Hande, Gülşah ve Yaz olmak üzere 3 kız çocuğu var.

Aziz Yıldırım Ne İş Yapar?

Türk iş adamı ve eski bir spor yöneticisi olan Aziz Yıldırım, pek çok sportif başarı ile kamuoyu tarafından tanınsa da Türkiye ekonomisinde de ciddi bir otorite sahibidir. Futbol dışında inşaat ve taahhüt sektöründe faaliyet gösteren başarılı iş adamı, pek çok şirkette hisse sahibi olmakla birlikte kendi şirketleri de bulunmaktadır.

Aziz Yıldırım’ın sahibi olduğu şirketler içerisinde;

  • Aly İnşaat,
  • Savtem Savunma,
  • Maktaş Makine,
  • AS İnşaat,
  • Asbeton İnşaat,
  • İmsak Savunma,
  • Gülhan Denizcilik yer alır.

Bu şirketlerin dışında Fenerbahçe Holding, Sözcü Gazetesi, AG Denizcilik, Şahdem Süt Entegre Hayvancılık ve Mardav Yapı gibi pek çok kuruluşta hissesi olduğu bilinmektedir. Kısaca Aziz Yıldırım, inşaat başta olmak üzere savunma sanayii, turizm ve hayvancılık sektörlerinde iş yapar.

Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar?Pin
Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar?

Aziz Yıldırım Serveti Ne Kadar?

Aziz Yıldırım Serveti, inşaat sektörü başta olmak üzere yeni şirketlerinin gelirleriyle birlikte 1 milyon dolardır ve yıllık kazancı ise yaklaşık olarak 65 milyon dolar civarındadır. Başarılı olarak iş hayatına devam eden Aziz Yıldırım’ın net serveti süreç içerisinde değişmekle birlikte taşınmaz malları da dâhil edildiğinde yaklaşık 4 milyon dolardır.

Üniversite’den İnşaat Mühendisliği bölümünden başarıyla mezun olan Aziz Yıldırım, inşaat sektöründe kurduğu firmayla birlikte pek çok farklı alanda yeni şirketlere yatırım yaparak sürekli büyüyen bir iş adamı ve yatırımcı olmuştur.

Aziz Yıldırım’ın net serveti ve bilinen bilgileri.

Aziz Yıldırım Serveti4 Milyon Dolar
Türkiye’nin Kaçıncı Zengini?ilk 100 içerisinde
Doğum Tarihi2 Kasım 1952
Doğum YeriDiyarbakır/Ergani
Mesleğiİş Adamı, İnşaat Mühendisi, Yapı Mühendisi, Mimar, Spor Yöneticisi
Aziz Yıldırım Serveti

Doğru kararlar alarak servetini sürekli genişletmeyi başarmıştır. Savunma sanayisinden hayvancılığa kadar birçok çeşitli sektörde şirketlere sahiptir ve birçok saygın şirkette hissesi bulunmaktadır.

Aziz Yıldırım Serveti ForbesPin
Aziz Yıldırım Serveti Forbes

Aziz Yıldırım Serveti Forbes

Sayıca pek çok şirkete sahip olan eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olan Aziz Yıldırım’ın Serveti Forbes verilerine göre 4 milyar dolardır. 2008 yılında Forbes’in hazırladığı “Dünyanın En Değerli 30 Kulübü” adlı listeye de dâhil olan Aziz Yıldırım, en zenginler listesine defalarca girdiği gibi Fenerbahçe Spor Kulübünü de 118 Milyon geliri ile 27. Sıradan futbol endüstrisinde adını geçirmişti.

Aziz Yıldırım Forbes içerisinde dünyanın en zenginleri listesinde ilk 750 içerisinde yer aldığı gibi 4 milyar dolarlık serveti ile Türkiye’nin de en zenginleri içerisinde yer almaktadır.

Aziz Yıldırım hakkında sık sorulan sorular bölümüne göz atarak hızlı cevaplara ulaşabilirsiniz.

Beyaz Finans tarafından hazırlanan bu içeriği beğendiyseniz;

Sonuç olarak, Aziz Yıldırım Serveti içeriğimizde, eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve başarılı iş adamı hakkında bilgi verildi.

Yorum yapın