AXS Coin Yorum, AXS Coin Nedir?

AXS Coin yorum, bu kripto para birimini aynı zamanda bir yatırım aracı olarak da kullananlar açısından büyük bir öneme sahiptir, ancak AXS Coin, sadece bir yatırım aracı olmanın çok ötesindedir ve özel bir ekosistemin temel yapı taşlarından biridir, bu yazımızda sizler için AXS Coin nedir sorusunun yanıtını ve AXS Coin yorum ile ilgili detayları derledik.

Konuya geçmeden önce soğuk cüzdan hesabınız yoksa ve nasıl açılacağını bilmiyorsanız “Metamask Nedir? – Ne İşe Yarar?” içeriğimizi okuyabilirsiniz.

AXS Coin Nedir?

AXS Coin Nedir?; AXS Coin, Axie Infinity isimli ekosistemin tokenıdır, pokemon isimli çizgi filmden ilham alınarak geliştirilen bu oyun, oyuncuların arazi tabanlı krallık kurmalarına imkan verir: oyuncular, evcil hayvanları için savaşlar yapabilir, onları geliştirebilir ve farklı türden eşyalar toplayabilir ve bu yönü ile günümüzdeki birçok oyuna belli ölçüde benzediği ifade edilebilir.

Ancak bu oyunun en önemli farkı, blockchain teknolojisiyle geliştirilmiş olmasıdır. Oyun, açık kaynak kodludur, dolayısıyla geliştiriciler istedikleri gibi verilere erişebilir. Bu durum ise Axie Infinity evreninde geliştiricilerin kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak sağlamaktadır. Bu yönüyle ilgili oyun, blockchain tabanlı bir savaş ve ticaret oyunu olarak tanımlanabilir.

Ayrıca oyun oynarken kripto kazanmak için “Kripto Para Kazanılan Oyunlar” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Axie Infinity, günümüzdeki en önemli Ethereum tabanlı oyunlardan biridir. Oyun, 6400 ETH, yanı 2 milyon $ seviyesinden daha fazla gelir elde etmeyi başarmıştır. Blockchain teknolojisi ile oyuncuların sisteme olan katkılarının ödüllendirilmesi gibi bir prensibe sahip olması sağlanmıştır. Tüm bu detaylar, AXS Coin yorum ve değerlendirmeler için temel teşkil etmektedir.

AXS CoinPin
AXS Coin

AXS Coin Geleceği

AXS Coin geleceği, arkasındaki proje ile direkt olarak ilgilidir. Bunun yanında proje geliştirirken belirlenen arz miktarı ve sınırlamaları da önem taşır. AXS Coin, maksimum sınırı 270 milyon olan bir kripto para birimidir. Toplam arz da 270 milyondur. Buna karşın dolaşımdaki miktar 83 milyonun biraz üzerindedir.

Blok zinciri üzerinde kullanıcıların oyun oynaması ve kazançlar elde etmesine imkan vermesi, önemli bir detaydır. Zaten kullanıcı sayısının yüksek olması ve günümüze kadar 2 milyon $ seviyesinden fazla kar etmesi, geleceğinin parlak olduğuna işaret etmektedir. Ancak bu potansiyelin gerçeğe dönüşmesi için kripto piyasasına olumlu bir bakışın hakim olması gerektiği unutulmamalıdır.

İlgili içerik: “LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

AXS Coin Yorumları

AXS Coin yorum öncesinde bu kripto para biriminin hem güncel hem de geçmişteki fiyatına bakılması yararlı olacaktır. AXS Coin fiyat, 14,45 $ seviyesindedir. Gecelik işlem hacmi ise 110 milyon $ düzeyinin üzerindedir. Ancak bu rakamlar, yüksek volatilitenin hakim olduğu kripto dünyasında çok kısa bir süre içerisinde değişebilir.

AXS Coin, bir dönemde 157 $ seviyesini geçmiş bir kripto para birimidir. Bu dönemdeki gecelik işlem hacmi 750 milyon $ düzeyine yaklaşmıştır. Ancak daha sonraki dönemlerde sert bir şekilde düşmüş ve günümüzdeki seviyesine kadar gerilemiştir. Özellikle Mayıs 2022 döneminden sonra ise yatay bir seyir izlemiştir.

Ayrıca oku: “Ceek Vr Coin Nedir? Ceek Vr Coin Yorum

Son 1 aylık performansı üzerine yapılan AXS Coin yorum ve değerlendirmelerde, düşen trendin halen hakim olduğu görülür. Düşüş trendini tersine çeviremediği işin yönün aşağı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak bu yorumun kısa sürede tersine dönebileceği de unutulmamalıdır. Böyle bir durumda AXS Coin fiyat bir anda 20 $ üzerine çıkabilir.

AXS Coin Fiyat Tahmini

AXS Coin fiyat tahmini, son dönemdeki hareketlerine bağlı olarak yapılabilir. Ancak bu hareketleri, kripto dünyasının genelinden bağımsız olarak ele almak yanlış olacaktır. Bu noktadaki en önemli unsur, Bitcoin’in seviyesi olacaktır. Bitcoin yükseldikçe, kripto piyasasına girişler hızlanacak ve buna bağlı olarak da değerler yükselecektir. Ancak şu noktada bir fiyat tahmini yapmak çok zordur. Ayrıca AXS Coin yorum, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum yapın