AXS Coin Geleceği, AXS Coin Nasıl Alınır?

AXS Coin Geleceği, dijitalleşen dünya ile birlikte hayatımıza giren kripto varlıklara ilişkin değerlendirme ve analizlerdir. AXS Coin özelinde yapılan bu değerlendirmeler, yatırımların şekillenmesinde önemli role sahiptir. Yazımızın devamında AXS Coin nedir sorusunun detaylı yanıtını ve AXS Coin yorum ile ilgili diğer ayrıntıları bulabilirsiniz.

AXS Coin Nedir?

AXS Coin Nedir?; AXS Coin, Axie Infinity isimli oyunda kullanılan tokendır, bu oyun içerisinde gerçekleştirilen alım satımlar ve diğer işlemlerde kullanılır: kısacası ekosistemin işlevsel bir şekilde varlığını devam ettirebilmesi için büyük bir öneme sahiptir.

Söz konusu kripto varlık hakkında detaylı bilgi alabilmek için kullanıldığı ekosisteme, yani Axie Infinity isimli oyuna bakılması gerekir. Axie Infinity, Pokemon’dan ilham alınarak geliştirilmiş olan bir oyundur. Oyun, Ethereum ağı üzerinde yer alır ve genel itibariyle bir kart oyunu olarak kabul edilebilir. Oyuncuların arazi tabanlı bir krallık kurmasına izin veren oyunda, evcil hayvanların geliştirilmesi ve onlar için savaşılması temel eylemdir. Ayrıca oyun açık kaynak kodludur ve böylece üçüncü kişiler verilere erişim sağlayarak, oyunun gelişimine katkı verebilmektedir. Olumlu olarak yapılan AXS Coin yorum ve değerlendirmelerde söz konusu husus önem taşımaktadır.

Ayrıca oku: “Altcoin Al Sat Taktikleri Nelerdir? – Nasıl Yapılır?

Bu oyun, genel itibariyle Pokemon isimli çizgi filme benzemektedir. Evcil hayvanların geliştirilmesi ve onlara eşyalar alınması gibi işlemler yapılabilir. Savaş ve ticaret oyunu olarak nitelendirilen Axie Infinity, aynı zamanda bir pazaryerine de sahiptir. Satıcılar, pazaryeri üzerinden eşyalarını satışa sunarken, alıcılar ise istedikleri eşyaları buradan kolayca temin edebilmektedir.

AXS CoinPin
AXS Coin

AXS Coin Geleceği

AXS Coin geleceği, insanların kripto dünyasına bakışına bağlı olarak şekillenecektir. Dijitalleşen dünya ile birlikte oyunlar, insanların yaşamlarının bir parçası haline gelmiştir. Ancak söz konusu oyunların neredeyse tamamına yakına merkezi bir yapıya sahiptir ve bu durum kullanıcılar için risk teşkil eder. Kripto dünyası ise merkeziyetsiz yapıdaki oyunların oynanmasını sağlar. Eğer insanlar bu tür oyunlara daha fazla yönelirse, AXS Coin daha değerlenecektir.

İlgili kripto varlığın değeriyle ilgili bir diğer önemli nokta ise arz ve işlem hacmi miktarlarıdır. Maksimum arzı 270 milyon olan AXS coinin toplam arzı da 270 milyondur. Dolaşımdaki arz ise 83 milyon seviyesindedir. Günlük işlem hacmi 100 milyon $ seviyesinin üzerindedir. Bir dönem işlem hacmi 750 milyon $ seviyesine yaklaşmıştı. Dolayısıyla potansiyeli yüksel ve geleceği parlak olan bir kripto varlık olarak nitelendirilebilir.

AXS Coin Yorum

AXS Coin yorum için öncelikle güncel ve geçmişteki fiyatlara bakılması önemlidir. Güncel AXS Coin fiyat, 13,13 $ seviyelerindedir. Geçmişteki fiyatlarına bakıldığında ise ciddi dalgalanmalar olduğu görülür. Bu kripto para, en yüksek değerine 2021 yılının Kasım ayında ulaşmıştır ve değeri 160 $ olmuştur.

AXS Coin için 16,34 $ seviyesi, destek olarak kabul edilir. Bu bölgenin üstünde geçirilen süreler, yönün yukarı olma olasılığını arttırır. Tersine altına kalınması durumunda ise yön aşağı olacaktır. Mevcut görünüme bakıldığında ilgili kripto varlığın biraz daha geri çekilerek 10 $ seviyesine inmesi muhtemeldir. Ancak bunun tam tersine destek noktasına aşarak 20 $ seviyesini de zorlayabilir. Dolayısıyla bu aşamada kesin bir yorum yapmak doğru olmayacaktır.

İlgili içerik: “ANKR Nedir? | ANKR Coin Yorum

AXS Coin Fiyat Tahmini

AXS Coin fiyat tahmini yapabilmek için verilere bakmak gerekir. Son 1 aylık verilere bakıldığında düşüş direncinin altında kaldığı görülmektedir. Birkaç defa dirence mum atmış olsa da kalıcı olarak aşamamıştır. Dolayısıyla düşüş sürecek gibi görünmektedir. AXS Coin hedef fiyat 2022 için 10 $ düzeyleridir. Ancak bu AXS Coin yorum ve değerlendirmelerin tahminden ibaret olduğu ve yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmeyeceği unutulmamalıdır.

Yorum yapın