ATM Coin Yorum, ATM Coin Nedir?

ATM Coin yorum, kripto para yatırımcılarının yatırımlarını şekillendirirken dikkate aldıkları verilerden biridir. Dünyaca ünlü İspanyol kulübü olan Atletico Madrid takımının taraftarları için geliştirilen bu kripto para, aynı zamanda bir yatırım aracı olarak da kullanılır. Peki, ATM Coin nedir?; ATM Coin yorum ve değerlendirmeleri genel olarak nasıldır?

ATM Coin

ATM Coin, dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olarak kabul edilen Atletico Madrid ile Socios birlikte geliştirdiği, Chiliz tabanlı bir kripto paradır. Utility özelliği bulunan bu kripto varlık, takım ile taraftarlar arasındaki etkileşimin üst seviyeye çıkarılmasını hedefler.

Her ne kadar takımın taraftarlarına yönelik çıkarılsa da, CHZ tabanlı olan ATM Coin, farklı kripto para borsalarından alınıp satılabilir. Hatta TL ile dahi bu kripto varlığı almak mümkündür. Bu durum, söz konusu para biriminin aynı zamanda bir yatırım aracı olarak kullanılmasına da imkan verir.

ATM Coin, birçok kripto varlığın aksine madenciliği olmayan bir para birimidir. Taraftarların, kulüplerine olan etkilerini arttırmayı hedefler ve sunmuş olduğu imkanlarla bunu etkili olarak sağlar. Bu kripto varlığa sahip olan taraftarların avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kulübün özel olarak geliştirdiği NFT’lere sahip olabilirler,
  • Oyuncuların imzaladığı forma ve futbol toplarına erişebilirler,
  • Maçlar için VIP bilet elde etme şansı yakalayabilirler,
  • Ücretsiz olarak ATM veya CHZ kazanabilirler,
  • Kulübün etkili birimleri tarafından alınacak kararlar çerçevesinde bilet kazanabilirler,
  • Kulüp tarafından yayınlanan anketlerde oy kullanma hakları vardır,
  • Yapılacak yarışmalar ve çekilişler üzerinden farklı hediyeler kazanabilirler.

Türk tokenleri hakkında bilgi mi almak istiyorsun?; “GAL Coin Yorum, GAL Coin Geleceği” içeriğine bak!

Sağlamış olduğu farklı avantajlar nedeniyle taraftarların ilgili kripto varlığa olan ilgisi artmaktadır. Ayrıca dünyanın en büyük kulüplerinden olması ve son yıllardaki başarılı performansı nedeniyle normal yatırımcılar da ilgili varlığa ilgi göstermektedir. Bütün bunlar ise ATM Coin yorum ve analizlerinin olumlu yönlü olarak değişmesine neden olur. Ancak yorumların tamamının olumlu olmadığı unutulmamalıdır.

ATM Coin Geleceği

ATM Coin geleceği, kripto dünyasının genel durumu ve kulüp taraftarlarının ilgili varlığa olan talepleri ile yakından ilgilidir. Ancak bunların dışında söz konusu para birimi geliştirirken konulan sınırlar ve verilerin de önemli olduğu unutulmamalıdır.

ATM Coin, maksimum arz sınırına sahip değildir. Diğer taraftar tokenlarda olan bu durum, Atletico Madrid taraftar token için de geçerlidir. Toplam arz 10 milyon, dolaşımda olan arz ise 2 milyon seviyesindedir. İlgili rakamlar, her ne kadar maksimum arz sınırı olmasa da, arzın çok fazla olmadığını gösterir. Bu durum ise kripto paranın geleceği açısından önemli bir detaydır.

İlgili içerik: “Stablecoin Nedir?

ATM Coin fiyat, 4,86 $ seviyesindedir. Son dönemlerde fiyatının genel itibariyle yatay seyrettiği ifade edilebilir. 2020 yılının ortalarında piyasaya sürülen bu kripto varlığın ilk dönemlerde de fiyatı 5 $ seviyelerinde idi. Anca bir dönem fiyatı 50 $ gibi çok yüksek rakamlara kadar çıkmıştı. Gecelik işlem hacmi o dönemde 330 milyon $ seviyelerine çıkmıştı. Günümüzdeki işlem hacmi ise 10 milyon $ düzeylerindedir. Bu verilere göre yapılan ATM Coin yorum ve değerlendirmeleri, farklılık göstermektedir.

ATM Coin YorumPin
ATM Coin Yorum

ATM Coin Grafik

ATM Coin grafik, analizlerde kullanılan en önemli araç olarak dikkat çeker. Grafiğe bakıldığında ilgili kripto varlığın yükselen direnç noktasını geçemediği görülür. 6,47 $ seviyesini geçmek için birkaç deneme yapılmasına rağmen, kalıcı olunamamıştır. Bunun üzerine fiyat yeniden eski seviyesine gelmiştir.

Ayrıca oku: “LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

ATM Coin yorum incelendiğinde, bir alt direncin altına kadar düştüğü de fark edilir. Bir süredir üzerinde kalıcı olduğu 4,89 $ direncinin yeniden altına inmiştir. Bu değerlendirmelerin yatırım tavsiyesi olmadığı ve sadece tahminlerden oluştuğu unutulmamalıdır.

Yorum yapın