Aselsan Hisse Forum | Nedir? | Aselsan Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Aselsan Hisse Forum, yatırımcıların yakından takip ettiği, analiz ve değerlendirmelerin yapıldığı alanlardır, Aselsan Hisse Fiyatları bilindiği gibi oldukça hareketlidir çünkü hissenin sahibi Türkiye’nin en önemli kurumlarından biridir: dolayısıyla hisse senedine verilen önem de çok fazladır.

Aselsan Hisse Nedir?

Aselsan Hisse Nedir?; Aselsan hisse; Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. isimli şirketin hisseleridir,  hisseler, borsada ASELS ismiyle işlem görmektedir.

Aselsan, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından kurulmuştur. Kurulduğundaki temel hedefi haberleşme sistemleri geliştirme olan şirket, zamanla farklı alanlarda da çalışmalar ve üretimler yapmaya başlamıştır. Ülkemizin en büyük savunma kuruluşu olarak kabul edilen şirket, hem TSK’nın ihtiyaçlarını etkin olarak karşılar hem de ürettiği bazı ürünleri yurtdışına ihraç ederek ekonomiye katkı verir.

İlgili içerik: “Gyhol Hisse Forum | Nedir? | Gyhol Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Aselsan; haberleşme ve bilgi teknolojileri, insansız sistemler, hava savunma ve füze sistemleri, radar sistemleri, elektronik harp ve elektro optik sistemler, kara, hava ve deniz silah sistemleri gibi farklı alanlarda üretimler ve Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır. Geliştirmiş olduğu özgün ürünleri ihraç edebilen dünyadaki en önemli 100 şirketten biri olmayı başarmıştır. Aselsan hisse olan ASELS, ilk defa 1990 yılında işlem görmeye başlamıştır. Şirketin %25,80’lik kısmı borsada halka açılmıştır. Diğer %74,20’lik kısım ise Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na aittir.

Aselsan Hisse ForumPin
Aselsan Hisse Forum

Aselsan Hisse Yorum

Aselsan hisse yorum ve değerlendirmeleri, yapılan teknik analizlere göre farklılık gösterebilmektedir. Uzun vadeli olarak yapılan yorumlara bakıldığında, ilgili hisse senedinin yükselen trendi bandında olduğu görülür. Yükselen bandı adeta kusursuz bir şekilde çalışmaktadır. Fiyatın 14 TL seviyesinde 26 TL seviyesine kadar çıkması, bu bandın çalıştığının işaretidir. Bu yükselen trendin devam etmesi halinde fiyatın 28 TL ile 31 TL arasındaki bir noktaya yerleşmesi bekleniyor.

Aselsan hisse forum üzerinden yapılan yorumlarda farklı değerlendirmeler de vardır. Ancak bunlar da yine fiyatın yükseleceğine işaret etmektedir. Dolayısıyla uzun vadeli bakış açısının genel manada olumlu olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Bu yorum ve değerlendirmeler sadece 2022 yılına ilişkin değildir. Bazılarında Aselsan hedef fiyat 2023 yılı için de verilmiştir.

Ayrıca oku: “SASA Hissesi Nedir? SASA Hisse Senedi Yorum

Kısa vadeli Aselsan hisse yorum ve değerlendirmelerine bakıldığında ise fiyatın yatay seyrettiği görülür. Ancak kısa vadeli olan yorumların çok fazla değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır. Kısa vadedeki haberler ve yaşanan benzeri olaylar hisselerin fiyatlarını genel olarak etkileyebilir. Dolayısıyla tüm yorumlar bir anda boşa çıkabilir.

Aselsan Hissesi Ne Kadar?

Aselsan hissesi, 26,06 TL’dir. İlgili rakam, bu makalenin kaleme alındığı esnadaki güncel rakamdır. Ancak zaman içerisinde değişebilir. Son işlem gününde yaklaşık olarak %1,5 değer kaybeden ilgili hissenin işlem hacmi ise yaklaşık olarak 1,5 milyar TL seviyelerinde olmuştur.

Aselsan hisse forum üzerinden yapılan değerlendirmeler, bu hissenin sadece günlük fiyatı ile değil, yıl içerisindeki değişimleri ile de ilgilenmektedir. 2022 yılının Şubat ayında 18.90 TL seviyesine kadar düşen ASELS, daha sonra sert bir yükseliş gerçekleştirmiştir. Nisan ayında fiyatı 28 TL’nin üzerine çıkmıştır. Dolayısıyla Şubat ile Nisan arasında yatırımcılarına ciddi kazanç sağladığı ifade edilebilir.

Söz konusu hissenin son 1 yıllık fiyat değişimine bakıldığında ise çok daha ciddi bir artışın olduğu görülecektir. 2021 yılının Eylül ayında fiyatı 14 TL seviyelerinde olan hisse senedinin güncel fiyatı 26 TL’nin üzerindedir. İlgili rakamlar dikkate alındığında artışın yaklaşık %100 olduğu görülecektir.

Aselsan hisse forum ve burada yapılan değerlendirmelerin yatırım tavsiyesi olmadığı ve sadece tahminden ibaret olduğu unutulmamalıdır.

Yorum yapın