Araba Boyama Fiyatları 2024 – Fiyat ve Süre

Araba Boyama Fiyatları, araç fiyatlarının artmasından dolayı 2. el arabalara yönelenler veya göz zevki için sedan ve hatchback kasa araçlar için araştırılmaktadır. Otomobil segmentleri veya genişliğine göre boyama fiyatları değişse de, fiyatı atölye ve işçilik belirler.

İçeriğimizde arabaların boyama fiyatları güncel halde verilmiştir.

Güncel Araba Kaporta Boyama Fiyatları 2024

Araba sahipleri için, araçlarının görünümünü yenilemek veya hasarları onarmak önemli bir konudur. Kaporta boyama, bu amaçla sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Kaporta boyama fiyatları araç modeline, boyanacak alanın büyüklüğüne, kullanılacak boya markasına ve işçilik kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Güncel araba kaporta boyama fiyatları, genellikle pazarın dinamik yapısı nedeniyle sürekli olarak değişmektedir.

Güncel olarak araba parçaları ve boyama fiyatları.

Motor Kaput boyama₺ 2.000
Ön Panel boyama₺ 750
Ön Çamurluk boyama₺ 700
Ön Kapı boyama₺ 860
Arka Kapı boyama₺ 850
Marşpiyel boyama₺ 500
İç Podye Sacı boyama₺ 500
Şase boyama₺ 500
Ön Tampon boyama₺ 1.500
Arka Çamurluk boyama₺ 1.000
Bagaj Kaputu boyama₺ 3.500
Arka Panel boyama₺ 600
Arka Taban Sacı boyama₺ 650
Arka Tampon boyama₺ 550
Tavan Sacı boyama₺ 2.000
Ayna boyama₺ 500
Kapı Kolu boyama₺ 500
Kapı Bandı boyama₺ 500
Araba Boyama Fiyatları

Arabaların boyama işlemleri kullanılacak boya türü, işçilik maliyetleri ve bölgenizin coğrafi konumu da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Genelde kaporta boyama işlemi, lokal olarak 500 TL başlayıp 60.000 TL’ye kadar değişebilir.

Araba Parça Boyama FiyatlarıPin
Araba Boyama Fiyatları

Komple Araç Boyama Fiyatları 2024

Komple Araç Boyama Fiyatları, düz boya; metalik boya, sedefli boya veya fırın boya olarak temelde üç farklı yöntemle yapılır ve fiyatlandırılır. Yöntemlerden en pahalısı fırın boyadır ve yeni yılda boyatmanın maliyeti oldukça yüksektir.

Araç modeli göz önüne alındığında bir arabanın komple boyama maliyetleri.

  • Tofaş, Şahin ve diğer serileri boyama fiyatları: 15.000 TL
  • Toyota serileri boyama fiyatları: 17.000 TL
  • Honda serileri boyama fiyatları: 20.000 TL
  • Renault serileri boyama fiyatları: 15.000 TL
  • Fiat serileri boyama fiyatları: 15.000 TL
  • Hyundai serileri boyama fiyatları: 17.000 TL
  • Audi serileri boyama fiyatları: 20.000 TL
  • BMW serileri boyama fiyatları: 20.000 TL

Yukarıdaki araçların boyama fiyatları incelendiğinde, en düşük 15.000 TL’den başlayan fiyatlar 20.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar içerisinde, kaporta düzeltme; ezik veya çizik giderme yoktur.

Araç Boyama Fiyatları KomplePin
Araç Komple Boyama Fiyatları

Lokal Boya Fiyatları 2024

Lokal Boya, araçlarda yalnızca belirli bölgelerin boyanarak, aracın diğer kısımlarına dokunulmaması gereken bir özel bakım yöntemidir. Bu işlem, araçlardaki hasarlı veya renk bozulmuş bölgelerin hassasiyetle boyanması anlamına gelir ve sonucunda aracın tümüyle orijinal haline kavuşmasını sağlar.

Gelişen teknoloji ve ileri boya uygulama teknikleri sayesinde, araç sahipleri artık küçük çaplı boyama işlemlerinde bile kapsamlı tamiratlar yapmak zorunda kalmıyorlar. Lokal boya, sadece sorunlu bölgeleri hedef alarak maliyeti düşürmenin yanı sıra zamandan da tasarruf etmeyi mümkün kılar.

Bir araç için Lokal Boya Fiyatları, boyanacak yerin büyüklüğüne, derinliğine ve daha önce işlem yapılıp yapılmamasına göre değişir. Kılcal çizikli bölgeler 500 TL’den başlarken futbol topu büyüklüğüne erişen alanlar için yaklaşık 2.000 TL istenir. Komple lokal boya için ortalama 2.000 TL7.000 TL fiyat verilmektedir.

Kılcal çizikleri gidermek için pasta-cila işlemi de uygulanabilir ve bu işlem yaklaşık olarak 3.000 TL’den başlarken boyayı incelteceği için kelermeyi (renk solması) hızlandıracağı da unutulmamalıdır.

Tampon Boyama Fiyat 2024

Araç sahipleri olarak, zamanla araçlarımızın dış yüzeyinde ufak tefek hasarlar ve çizikler meydana gelmesi kaçınılmazdır. Özellikle trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde, park etme sıkıntısı ve diğer sürücülerin dikkatsizliği nedeniyle tamponlarımız çoğu zaman bu hasarlara maruz kalır. Neyse ki, bu tür küçük hasarları onarmak için tampon boyama gibi pratik ve bütçe dostu bir çözüm vardır.

Tampon boyama, aracınızdaki küçük çaplı çizikler, lekeler ve hasarları düzelten etkili bir işlemdir. Bu noktada, tamponun şekli; daha önceki işlem geçmişi ve kullanılan renk fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Güncel olarak bir aracın Tampon Boyama Fiyatı.

  • Hatchback kasa araç tampon boyama fiyat: 3.500 TL – 4.000 TL
  • Sedan kasa araç tampon boyama fiyat: 4.500 TL – 5.500 TL

Araba Boyanması Kaç Gün Sürer?

Bir araba boyanması, hasarın büyüklüğüne, boyanacak alana veya işçiliğe göre kaç gün süreceği değişmekle birlikte yaklaşık 3 gün sürer. Boyanan arabanın 3 gün dinlendirilmesi ve işlem yapılmaması tavsiye edilir. Böylece yeni boya, kaporta ile özdeşleşecek ve kalıcılığı daha uzun olacaktır.

Araba boyası, yeni boyatıldığı ve iyi bakıldığı takdirde, yaklaşık olarak 20 yıl dayanır. Bu süre içerisinde olabildiğince güneşten uzak tutmak ve gölgede park etmek gereklidir. Güneşin altında uzun süre kalan ve yeni boyanan bir arabanın boyası ortalama 5 ila 10 yıl dayanır.

Bir arabanın boyama fiyatları haricinde diğer yazılarımıza;

Araba boyatmak ile ilgili sık sorulan sorular için aşağıya bakabilirsiniz.

Sonuç olarak, Araba Boyama Fiyatları içeriğimizde arabaların güncel boya fiyatları verildi.

Yorum yapın