Altcoin Piyasası Ne Zaman Yükselir? – Altcoin Haberleri

Altcoin Piyasası Ne Zaman Yükselir? Altcoin Haberleri pek çok yatırımcı tarafından yakından takip edilmektedir. Kripto Para Rallisi tahmin edilmeye çalışılmaktadır. İndikatörler dijital varlıkların yükseleceği zaman hangisinin 2024 En İyi Coin olacağını söylemektir ve Kripto Para Tahminleri şimdiden araştırılmaya başlanmaktadır.

Bazı coinler yükselen kanal içinde bazıları ise alçalan kanal içerisinde hareket etmektedir ve 2022 yılının Luna felaketi henüz unutulmamıştır. Ancak Luna Eylül ayı içerisinde yüzde 250’lik bir çıkış yakalayarak fırsat yatırımı olabileceğinin sinyallerini vermiştir. Elbette pek çok yatırımcı Luna felaketini hatırlamaktadır ve kriptolar üzerinde güveni sarsan bu hadiseden dolayı pozisyon almamaktadır.

2022’nin sonlarına doğru bazı kriptolarda hareketlilik olacağı balinalar tarafından ortaya çıkarılmıştır ve en çok artış gösteren coinler portföylere eklenmeye başlanmıştır. Peki bu coinler nelerdir?; gerçekten çıkış yapmayı başardılar mı ve indikatörler 2024 yılında da bu coinlere güvenilmesini söylüyor mu?; işte merak edilen tüm sorular haberimizin devamında…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRKripto Para Tahminleri

En Hızlı Yükselen Kripto Para 2024Pin
En Hızlı Yükselen Kripto Para 2024

En Hızlı Yükselen Kripto Para 2024

Bybit tarafından haftanın son iş gününde yayınlanan değerlendirmede, BTC ve ETH’deki gelişmeler yakından incelenmiştir. Bu iki dijital varlık son 24 saatte yaşadığı gelişmelerle ETH birleşiminden bir hayli etkilenmiştir ve birleşmenin tamamlanmasından sonra coinlerde belirgin düşüşler yaşanmıştır.

Değerlendirme sırasında BTC, son 24 saat içinde yüzde 1.3’lik bir kayıp için 20 ABD doları eşiğinin altına düşmüştür ve 100 saatlik hareketli ortalamanın altında zirve el değiştirmiştir. En Hızlı Yükselen Kripto Para 2024 için indikatörlere göre 20 dolarlık psikolojik sınır bulunmaktadır ve piyasa değerindeki en büyük kripto para birimi için kilit bir direnç bölgesi olarak kalmaya devam etmektedir.

Saatlik grafik, 20 dolar tutarındaki tutamaca yakın olan büyük bir düşüş eğilimini şekillendirmiştir. Bu direnişi aşmaması, 19.5 dolarlık bölge yakınında daimî olarak seyretmektedir ve altcoinler de bu baremden oldukça etkilenmiştir. Tüm gelişmeler, yeni yıl için kripto paraların yükselip yükselmeyeceği sorusunu oluşturmaktadır. Bu bağlamda yeni yıl için kripto para tahminleri, teknik incelemeleri ve balinaların hareketleri daha yakından takip edilmeye çalışılmaktadır.

Gelişmelerle birlikte Kripto Para Neden Düşüyor sorusu belirse de bazı dijital varlıklar ETH2 güncellemesinden kârlı çıkmayı başarmıştır; 15 Eylül ETH2 güncellemesinden sonra değer kazanan coinler şöyledir:

 • Terra Coin (LUNA) – yüzde 45.10
 • Celcius Coin (CEL) – yüzde 35.02
 • Ravencoin (RVN) – yüzde 20.40
 • Kyber Network Crystal (KNC) – yüzde 5.64
 • Compound Coin (COMP) – yüzde 4.96
 • Cosmos Coin (ATOM) – yüzde 5.20
 • Chainlink Coin (LINK) – yüzde 5.13

Peki, büyük coin projeleri düşüyorken bu coinler neden yükseliyor?; coinler neden düşer ve bu coinlerin merge birleşiminden pozitif etkilenme nedeni nedir? İşte tüm cevaplar ayrıntılı bir şekilde haberin devamında…

Kripto Paralar Neden Düşüyor 2024

Piyasalarda etkili olabilecek güncelleme, yenilenme veya olağanüstü durumlarda tepki alımları gerçekleşmektedir. Güncel olarak tepki alımı en son olarak Eylül ayında gerçekleşmiştir ve Asya’da Nikkei endeksleri pozitif yöne girmiştir. Ancak Asya pozitif olurken Çin’de negatif bir yönelme olmuştur ve bazı ülkelerde ise yatay seviyelerde hareketlilik devam etmiştir. Örneğin ABD kapanış açıklamalarıyla birlikte yatay seviyelerde piyasa hareketliliğine örnek oluşturmuştur.

İndikatörlere göre mevcut durumda Kripto Paralar Neden Düşüyor 2024?;

 1. Ethereum Merge Güncellemesi tüm coinleri derinden etkilemiştir.
 2. ABD ve tüm dünyada enflasyon artmıştır.
 3. Stable coinlerden dolara sabit olanlar değer kaybı yaşamıştır.
 4. Kripto paralara karşı bir güven eksikliği doğmuştur.
 5. Balinalar dijital varlıklara daha temkinli yaklaşmaktadır.
 6. FTX borsasının iflas kararı

Bunlarla birlikte 2024’de düşüşün devam edip etmeyeceği de en çok tartışılan konular arasındadır ancak 2023 yılının sonlarına doğru dijital varlıklarda bir hareketlilik beklenmektedir. Nitekim indikatörler de bu bağlamda bazı coinlere balinaların yaklaştığını ifade etmektedir. Dominance değerlendirmeleri ile çoğu zaman Kripto Para Yorumları konusunda güven verseler de bazı altcoinler diğerlerinden daha fazla değer kazanmaktadır.

Kripto Para TüyolarıPin
Kripto Para Tüyoları

Kripto Para Tüyoları – 2024’de Bu Coinler Patlayacak!

Blok zincirinin altında yatan PoS mekanizması merge güncellemesi ile artık çok zayıflamış durumda. Yoğun enerji tüketimi yapan madencilik, güncelleme ile birlikte ikinci plana atılacak gibi duruyor. Ancak bununla birlikte ağır karbon ayak izini azaltmaya yetecek güçte olup olmadığı da merak konusu…

İndikatörler yılın son Kripto Para Tüyoları paylaşımını yaptı ve bu dijital varlıklar 2024 Kripto Para Yorumları içerisinde yükselen bir yıldız;

Terra Coin (LUNA)

Tartışmalı bir coin olan Terra Coin, Eylül ayı içerisinde bir günde yüzde 310’luk bir yükselme kaydetti, buna bağlı olarak 24s 7.70 dolardan işlem görmeye başladı. Bu dikey hareketliliğiyle birlikte pek çok balinayı da etrafına toplayan Luna Coin yukarı doğru sarkan uzun bir fitil oluşturdu. Luna’nın güncel grafiklerini ne kadar sürdürebileceği tam olarak bilinmese de 2 dolar seviyeleri kırılma baremi olduğu bilinmektedir.

Celcius Coin (CEL)

Celcius Coin, 2021 Ağustos ayından beri aşağıya doğru bir eğilim sergilemektedir ve yükselmesi en çok şaşırtan dijital varlıklardan birisidir. Merge birleşiminden sonra CEL Coin yüzde 35.02’lik bir dikey hareketlilik göstermiştir, direnç çizgisini yeşile taşımıştır. Kırmızı simgesi yani yatay direncinin 2 dolar seviyelerinde olduğu bilinen bu coin, 2023 için umut vadeden coinlerden birisi olmayı başarmıştır.

Ravencoin (RVN)

Merge güncellemesiyle birlikte ETH artık mining sistemini devre dışı bırakmıştır ve ETH’den kaçan pek çok yatırımcı diğer altcoinlere yönelmiştir. Madencilik için sistem toplayan ve yatırım yapan pek çok kişi ETH’nin bu stratejisine karşı RVN tarafına geçmiş gibi görünüyor.

Geçen aylardaki güncellemenin duyurulmasıyla birlikte 0,077 dolara kadar çok hızlı bir artış gösterdi. Direnç çizgisini de aşmayı başaran RVN, madencilerin yeni gözdesi olacağa benziyor ve 2023 yılı için tercih edilebilecek bir liman…

Kyber Network Crystal Coin (KNC)

KNC Coin, 2022 temmuzdan beri yükselme eğilimi taşımaktadır ve piyasa içerisinde balinalar sayesinde popülerliğini de arttırmıştır. Ancak indikatörler son aylarda kırılmaların olduğunu ve direnç çizgisini bir türlü aşamadığını da belirtmiştir.

Grafikleri son derece dalgalanmalı olduğu için coinin gidişatı çok riskli görünüyor. Ancak merge birleşmesiyle birlikte 2.15 dolara kadar bir ivme yakaladı ve 0.618 Fib düzeltme direnç seviyesine ulaşmayı başardı.

Compound Coin (COMP)

COMP Coin 10 Ağustos itibariyle çıkışa geçmişti ve kendi içerisinde bir rekora imza atarak 71.5 doları gördü. Dalgalanmalı yapısı ile takozdan kırılmalar yaşasa da 61 dolar baremine ulaşmayı başardı ve sıçrama yapmaya devam etme olasılığı da yüksek. TradingView verilerine göre 2023 yılına bir sıçrama ile girmesi de tahmin edilmektedir, balinaların dominance bildirimlerine göre COMP 2023 yılında çıkış yapması muhtemel dijital varlıklardan…

Chainlink Coin (LINK)

Link Coin yüzde 5.13’lük bir büyüme ile merge birleşmesinden pozitif anlamda etkilenen bir diğer coin. Güncel olarak 8 dolardan işlem gören bu coin, NFT tarafında da büyüme göstermektedir. 15 Eylül itibariyle NFT tarafında 1.2 milyon dolarlık bir hacme ulaşmış durumda ve yükselme trendi yaşamaktadır.

İngiliz yatırım fonunun web3 projelerine yatırım yapacağını da ilan etmesiyle LINK Coin tarafında bir hareketlilik beklenmektedir. Dolayısıyla 2023 yılında alacağı bu yatırımla LINK Coin yeni sığınılacak bir liman olabilir. İlk boğa sezonunun gelmesiyle birlikte büyük bir maratonun başlayacağı da en popüler tahminler arasında yer almaktadır.

Altcoin Piyasası Ne Zaman Yükselir içeriğinde 2024 yılında oluşabilecek fırsatlara dair teknik bilgiler verilmiştir, daha fazlası için Kripto kategorisine göz atabilir ve benzer içerik olarak Airdroplar konusunu okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

1