Altcoin Al Sat Taktikleri Nelerdir? – Nasıl Yapılır?

Altcoin Alt Sat Taktikleri Nelerdir?; Kripto paraların yaygınlaşması ile yatırımcılar Altcoin al sat taktiklerini araştırmaya başlamıştır. Altcoin al sat yaparak para kazanmanızı sağlayacak taktikler neler gelin birlikte bakalım.

Kripto Para Nedir?

Kripto paralar takas işlemimde kullanılan, Kriptografi yani şifrelenmiş para birimidir. Sanal para birimi olan kripto paralar bildiğimiz para birimleri gibi fiziksel bir biçimde değildir. Kimi insanlara göre geleceğin para birimidir. Herhangi bir hükümet ya da otorite tarafından yönetilmezler yani  tamamen merkezileştirilmemiş (decentralized) bir sistem mevcut bu da kripto paraların daha güvenli olmasını sağlıyor. İlk kripto para olan Bitcoin ise 2009 yılında ortaya çıkmıştır. Ayrıca kripto para işlemlerinde cüzdan oluşturmak için “Metamask Nedir? – Ne İşe Yarar?” içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Altcoin Nedir?

Altcoin Coin Nedir?; alternatif coin olarak bilinen Altcoin, Bitcoin dışındaki kripto paraları tanımlamak için kullanılan bir ifadedir. Bitcoin dışında mevcut olan tüm kripto para birimleri altcoin olarak tanımlanır. Bitcoinin elde ettiği başarıdan sonra uzunca bir süre piyasadaki tek kripto para olmayı sürdürdü. İlerleyen zamanlarda başka kripto paralarda piyasaya sürüldü, ilk piyasaya sürülen altcoin Namecoin (NMC)’ydi. Altcoinlerin giderek artması ile Bitcoin’in piyasa payı gittikçe azaldı. CoinMarketCap’in verilerine göre Ethereum, XRP, Bitcoin Cash başta olmak üzere 12.954’ün üzerinde altcoin bulunmaktadır. Altcoinler Bitcoin’in fiyat hareketlerini taklit etme eğiliminde olsalar da analistler zamanla altcoinlerin fiyatlarındaki değişimin Bitcoin’in alım satım sinyallerinden bağımsız hale geleceğini söylemekte.

Altcoin Al Sat Taktikleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altcoin al sat taktikleri getiri sağlasa da her zaman için risk bulunmaktadır. Kazanç sağlamak, kayba geçmek, hatta sermayenizin sıfırlanması da ihtimal dahilinde.

Altcoin al sat yaparak para kazanmak isteyenlerin yapmaları gerekenler ise:

  • Yatırımlarınızı çeşitlendirin.
  • Temel terim ve göstergeleri öğrenin.
  • Sosyal medyada yapılan güvenilir olmayan yorumlardan uzak durun.
  • İşlem hacmini göz ardı etmeyin.
  • Düşük fiyatı esas almayın.
AltcoinPin
Altcoin
İlgi ve İrade

Kripto para piyasasında günlük olarak al sat yapmak isteyen kişilerin piyasa hakkında bilgisi olması dışında ilgisi ve iradesinin de olması gerekmektedir. Diğer piyasalardan çok daha hareketli ve değişken olan bu piyasada bazıları günlük işlemlerle büyük paralar kazanırken bazıları ise tüm varlıklarını kaybedebilmekte.

Piyasadaki Değişkenleri Analiz Edin

Piyasadaki hareketliliği günlük al sat yapan insanlar sevmekte ve işlerine yaramaktadır. Piyasadaki hareketliliği görüp iyi analiz etmek gerekir çünkü kazancınızın kaynağı bu hareketlilik olacaktır.

Yatırım Yapmak İstediğiniz Miktarı Belirleyin

Daha doğrusu gözden çıkartacağınız miktarı belirleyin çünkü al satta kazanmak kadar kaybetmekte ihtimal dahilinde. Bu yüzden al satta kullanacağınız yatırım miktarını iyi belirleyin ve kendinize hedefler koyun. Acil ödemeniz de kullanacağınız ya da farklı bir ihtiyacınızı karşılayacak parayı burada kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Dolar Maliyet Ortalaması

Dollar cost averaging (DCA) popüler ve güvenilir bir kripto para al sat taktiğidir. Dolar maliyet ortalaması taktiği ile paranızı belirli gün ve zamana bölerek tercih ettiğiniz kripto para birimine yatırırsınız. Belirli bir düzene göre yatırım yapma kripto para birimlerindeki volatiliteden daha az etkilenmeyi sağlar. Bu taktik ile daha çok kripto para birimine sahip olursunuz. Unutmayın grafikler aşağı yönlü olduğunda alım yapmalısınız.

Kripto Arbitraj Tekniğini Kullanın!

Bu teknik kripto para piyasasındaki fiyat farklılıklarından yararlanılarak kazanç elde etmeye yarayan özel bir taktiktir. Kripto arbitraj işleminde transfer süresinin kısa olması sebebi ile altcoinler tercih edilir. Türk kripto para borsaları içinde avantajlı bir yöntemdir. Bu teknik düşük risk ile kriptodan gelir elde etmek isteyenler için uygundur. Fakat günlük önemli bir vakit ayırıp hızlı olmanız gerekmektedir.

Yorum yapın