Alman Araba Markaları Nelerdir? – İşte Alman Araba Markaları

Alman Araba Markaları Nelerdir?; Alman Araba Markaları, 2014 yılında; Mercedes-Benz, BMW, Audi ve Volkswagen gibi dünyanın en popüler otomobil markalarından bazılarına ev sahipliği yapan Almanya, lüks araçlarıyla tanınır ve çok çeşitli başka araç türleri de sunar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRVolkswagen Araba Markaları Hangileridir?

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz, araç ve motor üreten çok uluslu bir Alman şirketidir. Şirketin merkezi Stuttgart, Baden-Württemberg’dedir. İsim ilk olarak 1926’da Daimler-Benz altında ortaya çıktı. 2018 yılında Mercedes-Benz, 2,31 milyon binek otomobil satışı ile dünyanın en büyük premium araç satıcısı oldu.

Mercedes-Benz markasının tarihi, Gottlieb Daimler ve Carl Benz’in benzinle çalışan ilk otomobilin patentini aldıkları 1886 yılına kadar uzanıyor. Daimler ve Benz ilk arabalarını 1886’da ürettiler ve Mercedes markası 1926’da doğdu.

Bugün Mercedes-Benz, dünyanın en tanınmış otomotiv markalarından biridir. Şirketin ürün yelpazesinde lüks otomobiller, SUV’lar, kamyonetler, otobüsler ve kamyonlar yer alıyor.

Mercedes-Benz, uzun bir inovasyon geçmişine sahiptir. Şirket, içten yanmalı motora sahip otomobilleri seri üreten ilk şirket oldu. Mercedes-Benz ayrıca güvenlik aracını icat etti ve hava yastıkları ve elektronik denge kontrolü sunan ilk kişi oldu.

Mercedes-Benz araçları kalitesi, güvenliği ve lüksü ile tanınır. Şirket, Motor Trend dergisinin imrenilen “Yılın Otomobili” ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Premium bir araç pazarındaysanız, Mercedes-Benz listenizin başında olmalıdır. Şirketin araçları rakipsiz kalite, lüks ve güvenlik sunar.

Alman Araba Markaları Nelerdir?Pin
Alman Araba Markaları Nelerdir?

BMW

BMW, şu anda Alman holding şirketi Bayerische Motoren Werke AG’nin bir yan kuruluşu olan bir başka Alman Araba Markaları’ndan biri olarak bilinmektedir. Marka en çok lüks araçlarıyla tanınır, ancak aynı zamanda motosikletler, motorlar ve bisikletler dahil olmak üzere çok çeşitli başka araç türleri de sunar. BMW 1916’da kuruldu ve genel merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunuyor. Markanın güçlü bir motor sporları mirası var ve şu anda Formula One, DTM ve BMW M’de yer alıyor. BMW ayrıca i3 ve i8 elektrikli ve hibrit araçlar da dahil olmak üzere en son teknolojisiyle tanınıyor.

Audi

Audi, lüks Alman Araba Markaları’ndan biridir. Şirketin 1900’lü yılların başına kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Audi, ayrıntılara verdiği önem ve kaliteye olan bağlılığıyla tanınır. Arabaları şık tasarımları ve yoldaki performanslarıyla tanınır. Audi, lüks otomobil alıcıları için popüler bir seçimdir ve araçları değerlerini iyi tutar. Şirket, sedan ve SUV’lardan spor arabalara ve üstü açılır arabalara kadar geniş bir model yelpazesi sunuyor. Audi ayrıca Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ve MMI bilgi-eğlence sistemi dahil olmak üzere ileri teknolojisi ile tanınır.

Lüks bir araba pazarındaysanız, Audi kesinlikle dikkate değer. Şirket, farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun geniş bir model yelpazesi sunmaktadır. Ve kalite ve detaylara gösterilen özen ile tanınan Audi’nizin, değerini yıllarca koruyacak, şık ve güvenilir bir otomobil olacağından emin olabilirsiniz.

Volkswagen

Volkswagen, şu anda satışlarla dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan bir Alman otomobil üreticisidir. Marka, sedan, hatchback, SUV ve minibüs gibi geniş araç yelpazesiyle tanınır. Volkswagen 1937’de kuruldu ve genel merkezi Almanya’nın Wolfsburg kentinde bulunuyor. Markanın güçlü bir motor sporları mirası vardır ve şu anda Dünya Ralli Şampiyonası, DTM ve Formula E’de yer almaktadır. Volkswagen, BlueMotion yakıt tasarruflu araç yelpazesi de dahil olmak üzere en son teknolojisiyle tanınmaktadır.

Gördüğünüz gibi, Alman otomobil markaları dünyanın en popülerlerinden bazıları. Bu markalar, her ihtiyaca uygun geniş bir araç yelpazesi sunar ve lüks araçları, en son teknolojileri ve güçlü motor sporları mirası ile tanınırlar. Yeni bir araba için pazardaysanız, bu Alman markalarının tekliflerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Yorum yapın