Adsense’de Nasıl Para Kazanılır?

Adsense’de Nasıl Para Kazanılır?; internetin hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artmakta, özellikle pandemi sürecinde bu daha açık biçimde hissedildi, insanların internet üzerinden Adsense aracılığıyla maddi gelir elde etmesi çeşitli açılardan akla uygun görülerek yaygınlaştı. Bu sebeple insanlar alternatif gelir yöntemleri için internete başvurmakta, yeni iş sektörleri doğmakta.

Web Sitesi Kurmak için Ayrıca Okuyun: “Wix Sitenin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?

Ayrıca sosyal medyalar aracılığı ile internet kullanımının toplumun  geniş kesimlerine yayıldığı ve yayılmaya devam edeceği düşünülürse bu arayış  daha akla uygun hale gelmekte. Adsense de bu amaca hizmet eden oldukça  faydalı bir yol olarak karşımıza çıkmakta. Adsense ile internet üzerinden içerik  üretimi yapanlar maddi gelire ulaşarak hayatlarını sürdürebilmektedir.

Adsense Nedir? Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Adsense Nedir?; özellikle web site sahibi olanlar ve düzenli içerik üretimi yapanlar için  oldukça faydalı olabilecek bir yöntem. AdSense, temelde kullanıcıların sahip  oldukları web siteleri üzerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmeleri esasına  dayanır. Site sahiplerinin trafiğine oranla gösterim sayısı artmakta ve daha fazla  gelir elde etmek mümkün olmaktadır. Bu şekilde gelir elde etmek isteyen  kullanıcılar öncelikle bir Adsense hesabı oluşturmalıdır. Ancak bu durumda bazı  şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. İlk olarak bir Google hesabına  sahip olmalısınız. İkinci olarak ise kendi özgün içeriklerinize sahip olmalısınız.  Bu noktada Youtube ilk akla gelen örnekler arasındadır. Bunun yanında  yukarıda değindiğimiz gibi web site oluşturup özgün içerikler oluşturursanız  Adsense ile para kazanmanız mümkün. Adsense hesabı oluşturmak konusunda  ayrıca kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer konu da Adsense Program  Politikaları. Bu metne uygun olmayan içerikler Adsense kullanımına engel  olmakta. Bu şartlar genel olarak geçersiz tıklama ve gösterimler, tıklama veya  görüntüleme gerçekleştirmeye teşvik, trafik kaynakları, reklam davranışı, reklam  yerleşimi, site davranışı ve teknik gereksinimler konuların içerir. Adsense  ortaklığı sonrası gelirin doğru hesaplanması ve websitenin doğru yönetilmesi  için bu şartların bilinmesi önem taşımaktadır. Bu hükümler özünde bir ortaklık  olan Adsense’in sözleşme şartları olarak da düşünülebilir. Son olarak ise  hesabınızı oluşturmak için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Tüm  bu şartlara uygunsanız siz de Adsense ortaklığı ile internet dünyası içerisinde  gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sonuç ve Değerlendirme

Yukarıda değindiğimiz gibi Adsense’de gelir elde etmek sitenize yapılan  ziyaretle doğru orantılı olarak değişmektedir. Gelir elde etmek için Adsense’in  önemli bir terimi hakkında bilgi sahibi olmak nasıl ve ne kadar para  kazanılacacğı konusunda oldukça aydınlatıcı olacaktır. BGBG terimi kısaca  gösterim başına ne kadar gelir elde ettiğinizi gösteren bir parametredir. Bu  parametrenin prensibine göre bu hesaplamada 1000 ile reklam verenin tıklama başı teklifi çarpılır bu sonuç görüntülenme sayısına bölünür. Adsense üzerindeki  geliriniz tıklama sayısına bağlı olarak artmaktadır. Ayrıca atlanmaması gereken  bir noktada eğer içerik diliniz İngilizce ise Dolar birimi üzerinden para  kazanabilirsiniz. Ödeme alma tarihleri ise aylık periyotlar halinde olup her ayın  21-25’i arası ödemelerinizi alabilirsiniz. Ayrıca Adsense’e üye olmak için  başvuru yapmanız yetmektedir. Herhangi bir bedel sizden talep edilmez.

Yorum yapın