2024’de 40 Kat Gidecek Hisseler – Hangi Hisseler?

40 Kat Gidecek Hisseler içeriğimizde Hangi Hisseler Para Kazandırır özelinde bir araştırma yaparak bugünlerde durgun olan Borsa İstanbul (BIST) verilerinde fırsat olarak öne çıkabilecek hisseler değerlendirilecektir.

Türkiye özelinde hisselerin yeri çok özeldir ve BIST üzerinde listelenen hisseler yakından takip edilir. Borsa üzerinde hangi senedin değer kazanacağı, fırsat olabileceği ve yatırımcı toplayan senetler sıkça araştırılmaktadır.

Son dönemlerde, borsa üzerinde yaşanılan değişikliklerin sıklığı, piyasa katılımcısını farklı hisse senetlerine ve şirketlere yönlendirmiştir. İçeriğimizde, piyasa katılımcısına fırsat yaratabilecek hisse senetleri belirlenerek Beyaz Finans ekibi tarafından okuyucuya sunulması amaçlanmıştır.

40 Kat Gidecek Hisseler 2024

40 Kat Gidecek Hisseler noktasında BIST (Borsa İstanbul) üzerinde listelenen Turkish Airlines, Ford, Ulusoyun, Alarko, Coca Cola, Tav, Yayla, Arçelik, Otokat ve Çimsa yer alır. İhracat oranı yüksek olmasıyla birlikte Borsa İstanbul üzerinde oldukça fazla rağbet gören bu hisseler, bilançoların açıklanmasıyla birlikte fırsat olarak öne çıkmaktadır.

40 kat para kazandıracağı öngörülen bu şirketlerin ihracat ve ithalat oranları, Türkiye ekonomisinin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturduğu da bilinmelidir. Sektörel olarak rakipsiz bir pozisyonda olmaları, sermaye artırım başvurusunda onay almaları ve piyasa katılımcısına güven vermeleri sayesinde öne çıktıkları bilinmektedir.

40 kat artarak gidecek hisseler.

Hisse AdıBIST KoduSektörFiyat Tahmini
SASA PolyesterSASAPolimer ve iplik57.29 TL
Turkish AirlinesTHYAOHavayolu145.33 TL
FORD OtosanFROTOOtomotiv537.41 TL
Ulusoy UnULUUNHububat ve bakliyat34.47 TL
ALARKOALARKEnerji Dağıtım73.58 TL
Coca ColaCCOLAMeşrubat241.60 TL
ArçelikARCLKBeyaz Eşya95.75 TL
Çimsa ÇimentoCIMSAİnşaat102.24 TL
40 Kat Gidecek Hisseler

Yukarıda yer alan hisse senetleri, gerek sektör gerekse de Türkiye’nin ithalat ve ihracat konusunda ihtiyaçlarını karşıladığı için 40 kat bir değer artışı sağlayacağı öngörülmektedir.

40 Kat Gidecek Hisseler 2023Pin
40 Kat Gidecek Hisseler

Hangi Hisseler Para Kazandırır 2024

Hisse senetlerinin performansı piyasa koşullarına, şirketin sağlığına ve bir dizi diğer faktöre bağlı olarak değişmekle birlikte, ülke ekonomisinin de etkisi doğrudan görülmektedir. Dolayısıyla bugünkü araştırma ile öne çıkan hisse senetleri, ilerleyen günlerde BIST üzerinde farklı değere sahip olabilir.

Hisse senedi değerlendirmesi yapmak için birçok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir ve bunlar şirketin finansal durumu, büyüme potansiyeli, sektör koşulları, yönetim performansı ve genel ekonomik trendler gibi birçok etkene bağlıdır.

Uzmanlara göre hangi hisseler para kazandırır?

 • ASTOR
 • EuroPower
 • CIMSA
 • DYOBY
 • ISCTR
 • MEDTR
 • PETUN
 • PNSUT
 • SAHOL
 • BOBET
Hangi Hisseler Para KazandırırPin
Hangi Hisseler Para Kazandırır

Güçlü Al Sinyali Veren Hisseler 2024

Güçlü Al Sinyali Veren Hisseler, piyasa katılımcılarına birçok farklı sektörde fırsat sunduğu gibi büyüme potansiyelleri, mali performansları, geçmiş yıllarda sergilediği çizelge ve rekabet avantajı sayesinde öne çıkmaktadır.

Bir şirketin performansı, hisse senedi fiyatlarını etkileyen temel faktörlerden biridir. Bilimsel araştırmalar, şirketin gelirleri, karı, büyüme potansiyeli, pazar payı ve yönetim performansının hisse senedi fiyatları üzerinde belirleyici bir etkisi olduğunu göstermiştir. Şirketin başarılı bir şekilde büyümesi, yatırımcıların güvenini artırır ve hisse senedi talebini yükseltir.

Bununla birlikte, genel ekonomik koşullar, hisse senedi fiyatlarını da etkileyen önemli bir faktördür. Olumlu ekonomik göstergeler, hisse senedi talebini artırabilir ve fiyatları yukarı çekebilir. Örneğin, ekonomik büyüme, düşük işsizlik oranları ve düşük faiz oranları, yatırımcıların hisse senetlerine olan ilgisini artırır.

Şirket performansı, ekonomik koşullar ve rekabet avantajı gibi parametreleri barındıran güçlü al sinyali veren hisseler.

PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. (PCILT)

PCILT durgun ekonomi piyasasında PD, DD ve FK verilerini düşük açıklayarak piyasa içerisinde en iyi hisselerden olmayı başarmıştır. Açıkladığı bilançoya göre oldukça iyi durumda olan PCILT, yıl sonuna kadar 50 Türk Lirası bandına kadar çıkabileceği de öngörülmektedir.

 • PCILT Hisse Hedef Fiyat: 42.87 TL

Coca-Cola İçecek A.Ş (CCOLA)

CCOLA, genel bir düşüş eğilimi içerisine girerek 229 Türk Lirası bandına kadar inmiştir. Yeterince düştüğü öngörülen hisse senedi, bu dirençten dönerek iyi bir bilanço ile yukarı doğru bir yön alacağı tahmin edilmektedir. İyi bir firma olmasıyla birlikte piyasa katılımcısına güven veren CCOLA, BIST içerisinde yer alan en global şirketlerden de biridir.

30 günlük grafiği incelendiğinde destek noktasında görünen hisse senedi, yakın dönemde yaklaşık 242 Türk Lirası civarına ulaşacağı ve yıl sonunu ise yaklaşık olarak 252 Türk Lirası civarında kapatacağı öngörülmektedir.

 • CCOLA Hisse Hedef Fiyat: 241.60 TL

Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş (MACKO)

Halka arzların kazanç getirmek yerine taban bozmasından sonra piyasa katılımcılarının özellikle MACKO gibi hisse senetlerine yöneldikleri bilinmektedir. Uzun vadeli alınabilecek bir hisse olarak öne çıka MACKO ise Ahlatçı yatırım liderlik gibi büyük firmalarla işbirliği imzalayarak piyasa katılımcısına göz kırpmayı başarmıştır.

 • MACKO Hisse Hedef Fiyat: 64.87 TL

ASTOR Enerji A.Ş. (ASTOR)

Piyasa katılımcısının maliyetlerin düşmesini beklediği ASTOR, THY ile birlikte portföye en fazla eklenen hisse senetlerini oluşturmaktadır. Aylık grafik okunduğunda yükselişinin önündeki tek engelin maliyetler olduğu anlaşılan bu hisse senedi, ilerleyen dönemlerde 60 bandını aşacağı düşünülmektedir.

 • ASTOR Hisse Hedef Fiyat: 62.28 TL

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş (CWENE)

CWENE, kötü endeks grafiği sayesinde pek çok piyasa katılımcısının çıkmasına neden olmuştur. Ancak seçim belirsizliğinden dolayı piyasa henüz oturmasa bile CWENE son bir haftada hareketlenmeye başladığı da görülmektedir. LOT dağıtımına da başlayan bu hisse senedi, yılın en güvenilir ve yükseliş eğilimli hissesi olarak öne çıkmaktadır.

 • CWENE Hisse Hedef Fiyat: 157.62 TL

Sonuç

Sonuç olarak bu dönemde havayolu, perakende, otomotiv sektörleri faaliyet karını koruyabileceği düşünülmektedir. Borsada yaz ayları yatay seyir ve eylül gibi ralli olduğunu (tatil modu) bilindiğine göre eylül ayına kadar hisse senetlerine mesafeli yaklaşmanın daha mantıklı olacağı öngörülmektedir. Aşağıdaki bağlantılardan benzer içeriklerimize göz atarak BIST listenize yeni hisseler ekleyebilirsiniz.

Hangi Hisseler Para Kazandırır konusunda sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

Özetle, yatırım tavsiyesi olmayan 40 Kat Gidecek Hisseler içeriğimize yorum yapabilirsiniz.

Yorum yapın